Jump to content
Sign in to follow this  
Blatko

Kojom linijom TD-a, Object 268 ili Object 268v4

Recommended Posts

268v4 :D

268 je pregazilo vrijeme, a i nerfali su cijelu liniju, pa više nije ni fora igrati ISU152 bez BL-a

s druge strane Obj 263 i 268v4 su odlični tenkovi, a sedmica i osmica ne zaostaju puno za njima. jedina mana je nepostojeća depresija topa.

Uh. Tesko pitanje. Jos davno sam igrao obe linije i meni su bile OK. Mada licno vise volim 263 liniju. Kad opicis nekog, opicis ga za sve pare. Imas jednu posadu , pa zato pitas ?? Istreniraj jos jednu posadu i ako imalo volis TD-ove, igraj obe linije, mislim da se neces razocarati.

Nema tu nikakvog razmisljanja. I pre nego sto je dosao obj 268 4 ta linija je bila znatno bolja a kamoli danas. 

Obj 268 nisam igrao na live serveru, ali sam ga igrao na test serveru i mogu reci da je krs neopevan. Doduse to je bilo pre nego skorasnjeg buffa, ali sumnjam i da je danas dobar, a i moze se videti da je po randomu cela ta linija zaboravljena (sa razlogom). Secam se da je top sa kobejagi 0.3 preciznost trolao nenormalno, uglavnom skidas gusenice sa njim... Tad ga je mucila i velika disperzija pri pokretanju topa a tek trupa, i mali ugao pomeranja topa u kombinaciji sa sporim letom granate je cinio da nista nisi mogao u pokretu da pogodis, a i staticne mete je cesto masio na velikoj udaljenosti..... Ja sam elem stigao do tira 9 ali kad sam probao 10ku u vise navrata skontao sam da nema razloga da idem dalje. On je kasnije malo buffovan, ali i dalje nema neku ulogu, niti je za snajp niti je za blizu jer nema kupolu i nema armor neki. E takva ti je i cela linija nema ulogu, niti je za snajp iz trece linije, niti je za prvu. Ostaje ti druga linija u kojoj ce te spotovati uglavnom kad opalis i u kojjoj ces dosta vremena da provedes dok nanisanis da opalis pa ce i tu da te deru.... Evo i neko moje misljenje za celu liniju:

-tir4 Su85b pocinjem sa njim jer je i najbolji tenk u liniji, tacnije jedan od najvecih OP tenkova u tiru 4. ali tir 4 onako ces da ga prodjes sa par partija, ali nemoj da trosis free xp na njega....

-tir 5 su85 nit smrdi niti mirise, ja jesam napravio 1000+ borbi sa njim, jer mi je prvi tir 5 tenk, ali realno kad pogledas nista posebno, ali ajd nije ni los, igriv je....

-tir6 su100- ovde se linija menja i lici sve do 10ke. Imas 122mm top koji kida kad pogodi ali dok nanisanis treba ti vecnost a i kad nanisanis opet masis. Armora nema, pa nije za 1. liniju, a top nema da snajpuje (ima 100mm ali je manje vise bzv) a i los ti view range...

-tir7 su152 prvih par borbi bude zanimljiv jer je 152 mm stok top koji skida 700. Ali  imas beskoristan ap sa 135 pena, i imas ok HE. HEAT ima na papiru 250mm pena ali ne probija jebeno nista, jer je top derp, iliti troll top koji vise trola tebe nego onog u koga pucas. Tako da tih 700 ces da skines jednom u 10 pokusaja. Cini mi se da mi je rekord 13 ispaljenih 0 pogodjenih a nije ono da sam bzv pucao. Tako kad skontas da se dzaba nadas tom topu onda krece patnja. Ja sam ga prodavao 2-3 puta dok ga nisam izgrindao. Jednom se secam da sam ga prodao kad sam jebenom tigru 1 na 150 m skidao 3 puta uzastopce gusenice, a on frontalno ka meni... Tad sam ga prodao momentalno... Na pola puta otkljucas 122mm top koji ima brutalan DPM,  ali ima los pen, sa 217mm sa goldom pena u tir8 mozes da places a kamoli u tir9, a ne mozes u 1. liniju da bi pogodio nesto u donju plocu i slicno, a ne mozes ni da snajpas jer si opet neprecizan.  Nije nesto ni pokretan... I tako uglavnom patnja velika i jedan od najgorih tenkova odnosno grindova kroz koje sam prosao.....

-tir8 isu 152 taman pomislis otarasio si se govneta, eto ti ga drugo... Onaj beskoristan top 152mm u tiru 7 je jos vise beskorisniji kao stok na tiru 8.... A patnja jos veca i trajala 250 borbi do bl10. Sad je to kobajagi malo olaksano ali opet imas da places dok dodjes do 2. topa. A bl10 nema vise, nego je neka nerfovana verzija. I sa njim ces da skidas gusenice cesto, i da masis a i ima da seru po tebi kako te vide jer nemas armor. Nisi nesto pokretan, mada nisi ni spor, ali ce te vrti svaki medium jer se sporo okreces....  Znaci i on je manje vise krs. 

-tir 9 je vec nagrada za sve patnje i najbolji tenk u liniji iznad tir5. A pri tome je i lep tenk. A i dobijas ga skoro u fulu kao stok, jer si se dosta patio u prethodnim levelima kao stok i kao full. Top mu je odlican, mnogo se bolje ponasa nego stari bl10 na isu152 a mogu misliti u odnosu na sadasnji... Pokretljiv je prilicno, imas kamo, i imas armor koji ume da troluje izuzetno, doduse ume i da te izda kad ti treba al jbg. Imas odlican DPM pa mozes da se tuces sa desetkama a imas i HP da razmenjujes. Sa njim sam i resio TD15 za T55a, 6.8k dmg sam natukao koliko se secam... U svakom slucaju brutalan tenk, ume i on nekad da nervira ali sa njim se prvi put moze i da uziva.

-tir10 je po mom misljenju nevredeci kao sto sam gore rekao. Ako ces snajpati idi na grile 15, strvinar, ako ces u 1. liniju uzmi t110e3, badger.... A i pazi ovo imas kineza 10ku koju je na istu foru a mnogo bolji tenk. 

Tako da pucaj na onu drugu liniju jer ovde ti vredi samo tir9.... A nije ni on nezamenljiv...

• Plus 1