Jump to content
Sign in to follow this  
ralesm1989

A Well-Deserved Reward

Recommended Posts

Čiča Dražo gde je moje dete, čuvaju li ga srpske bajonete? Ma šalim se ja malo. Sve je to OK. U potpunosti ih razumem. Čak sam za vikend uhvatio jednu nit na onom stranjskom forumu, koju vecina tamosnjih smrtnika dostigne i vidi, tek kada izgubi očinji vid. 

Naime, Pirgavi je nešto cvileo kako WoT umire, što je izazvalo paniku širom zajednice. Kako vidim posebno na forumu. Udara se po menadzmentu WoT-a, Majci Rusiji, iz svih oruzja i svih pravaca

Šta sad, kako dalje, šta će uraditi sad kada je i Pirgavi uzviknuo da je car go?

E, tu sam negde i ja skinuo sako, udahnuo jako. Kako se meni čini, WoT je vec izvesno vreme svestan da gubi veliki broj igraca. Reagovali su i reaguju, samo što se to u prvi mah ne vidi. Ne odlaze njima premium igraci. Ti ljudi su vezani za neku vrednost, ulozeno vreme i novac. Njima se osipa baza "samo da vidim koliko moze da razvije" igrača, koja kako Pirgavi kaže čini  3/4 ukupnog broja, i u toku grinda i igranja prolazi kroz devet krugova pakla. Prezivi samo mali broj novih igraca, još manji ostane kao stalan igrač. 

Dosta je ovo komplikovana i zahtevna igra, prepuna frustracija, za jednog obicnog, naivnog guštera, koji je čuo negde nekad za nemackog Tigra, pa brze bolje zaleteo se da ga izgrinda, stane na sred mape, i svima se najebe mamine mame. Hoće takvima zdravlje da uzme. 

U tom smislu, čini mi se da se WoT sve više obraća toj populaciji igraca, kako im je negde doprla svest da upravo od njih zavisi hoce li igra ziveti ili umreti. Pokusavaju i njih na neki način vezati, privuci, zadrzati. Ubediti da izdrže, ostanu, budu topovsko meso. Zato i ova iznenadna darezljivost, maratoni u kojima se dele premium tenkovi. Jebe se njima za artije, MM, Defendere, i sve ostale frustracije, zbog kojih strani placenici i domaci placenici, nariču na sav glas na glavnom stejdžu. To su isto radili pre par godina, to ce raditi i u buducnosti. Krivom... sve smeta. 

Masa je mama. 

7 hours ago, Sima_Strahota said:

Dosta je ovo komplikovana i zahtevna igra, prepuna frustracija, za jednog obicnog, naivnog guštera, koji je čuo negde nekad za nemackog Tigra, pa brze bolje zaleteo se da ga izgrinda, stane na sred mape, i svima se najebe mamine mame. Hoće takvima zdravlje da uzme. 

U tom smislu, čini mi se da se WoT sve više obraća toj populaciji igraca, kako im je negde doprla svest da upravo od njih zavisi hoce li igra ziveti ili umreti. Pokusavaju i njih na neki način vezati, privuci, zadrzati. Ubediti da izdrže, ostanu, budu topovsko meso.

Kao sto sam vec  napisao (mrzi me da trazim gde ), NEMOS CRVENDACA PROBITI NEMA SANSE !!! A plavce i ljubicice ,od kojih sam bezao na drugi kraj table, sad  nemozes ni promasiti ni dingovati !!

Kupih davno Tigar 131, nisam ga vozio sve do pre nekako, volim te stvarne istorijske modele i sve oko WWII, zbog toga sam i počeo igrati ovu igru pre više od sedam godina kad je i bila bazirana na WWII.

Međutim, nikako ne mogu da se pomirim da činjenicama da poneke tenkove stvarno toliko mogu da sjebu da sama smisao tog određenog tenka postaje apsurdna. Tigar 131 je premium tenk, svi znamo za šta bi trebalo da služe premium tenkovi koje i prodavci prave u tu svrhu i reklamiraju za farmanje kredita i posade. Pa kako onda majku mu napraviš tenk, još po istorijskom modelu, namestiš mu slabu probojnost, čak i za njegov tier, svi ga buše, spor, sporo se okreće i on sam, i kupola, i onda još od 129 bitaka koje sam odigrao, preko 100 su bila u +2 tieru, odnosno sa osmicama gde i sa gold granatama imam probojnost od 50%, tako reći, pucam gold non-stop u svim tierima. Pa kako da bilo šta zaradiš sa takvim premium tenkom? Za poređenje, VK 36.01H je za njega deset u glavu, i što se tiče zarade, i MM-a, i svega ostalog, pa čak i VK 30.00H V-tiera. Sa druge strane, prave neke papirne tenkove, nikad čuo za njih, još u nedostatku informaciju ubacuju mu karakteristike iz svoje mašte i prave od njih OP aždaje protiv kojih se teško izlazi na kraj. Znači, to mi toliko ide na pičkin živac da evo uđoh u igru posle više od pola godine, odigrah tih stotinjak bitaka, nabih sebi nevrvozu, šećer, pritisak i ostalo...,i sada ču opet da prestanem, ne mogu više i ako sam pokušavao da izvučem motivaciju na sve strane.

Edited by Paprone

Haha, našo si tenk za povratak.

Nekad su žene po poljskoj plašile decu "ne idi tamo eto ga ide kraljevski tigar" a sad je free dmg, crusader je bio kanta u ww2 a sad je mala zver, u shermanu je više ljudi izgorelo od  samozapaljenja motora nego od nemačkih granata i u igri mi se nije zapalio nikad mislim, na T-34 su vozač i komandir drzali glavu napolju usred borbe a sad ima prosečan view range itd itd

Umesto da malo priblize to istoriji da dobije to neki šmek oni ubacuju izmišljena OP govna da seru po tigrovima i ostalim.

Jedino čime sam pravo zadovoljan su HD modeli, sto se tiče detalja na tenkovima nema im premca na planeti. Svako ko voli ww2 moze uci u igru i okretati tenkove do mile volje (dobro su se setili da ubace preview za sve tenkove, samo 7 godina im trebalo)

- Ma razumem ja da je se WG morao distancirati od istorijijskih karakteristika da bi mogao ubaciti još tenkova u igru (prototipovi, projekti i nacrti), donekle to i podržavam, ali ako su napravili premium tenk koji po njihovim rečima služi za farmanje kredita, onda mu nemoj sjebati bar top, sa čime da farmam kredite, sa pređenom kilometražom od 25-30 km/h? Ne da ne može nikoga da probije u svom tieru, nego i teškaše u V-tieru (koje sam do sada video samo nekoliko puta) a ne još u +2 tieru gde ga MM baca u 80% slučajeva, svaka partija u proseku u minusu od 10.000 do 20.000 i preko toga. To je moja glavna zamerka a ako tome dodam da se taj tenk kupuje samo za novac i to u posebnim specijalima, poput Defendera ili Scorpiona G i ostalih OP "miljenika" a ovamo mu sjebano sve, počevši od topa koji em ne može da probija, em neprecizan, mala brzina granate, pa do celog tenka i kupole. Ja uopšte ne mogu da mu nađem neku dobru karakteristiku koju bi forsirao u bitkama.

- Na kraju sam morao da ubacim moju staru posadu od 5 skilova, poboljšanu ventilaciju, i sve u fulu, da probam popraviti bar statistiku i da ga onda ostavim negde u ćošak garaže da skuplja prašinu. Ovo je ujedno i konstatacija i odgovor na to, kako se sa njim može grindati nova posada - NIKAKO !!!

- Što se tiče svega ostalog u igri, sve mi je OK mada me već dužo godina muči pitanje, da li su tekstualne karakteristike tenkova, jednake i programsko podešenim karakteristikama u toku odigravanja bitaka.

Edited by Paprone

5 hours ago, _Al_Bundy_ said:

Nekad su žene po poljskoj plašile decu "ne idi tamo eto ga ide kraljevski tigar" a sad je free dmg, crusader je bio kanta u ww2 a sad je mala zver, u shermanu je više ljudi izgorelo od  samozapaljenja motora nego od nemačkih granata i u igri mi se nije zapalio nikad mislim, na T-34 su vozač i komandir drzali glavu napolju usred borbe a sad ima prosečan view range itd itdUmesto da malo priblize to istoriji da dobije to neki šmek oni ubacuju izmišljena OP govna da seru po tigrovima i ostalim.

Sada je moda u WG da igrači voze "svoje nacionalne" tenkove, neki su stvarni a većina izmišljeni, da tako kažem, oni prvobitni u igri iz WWII su otišli u istoriju i za WG, uopšte ih nisu prilagodili novim uslovima i tenkovima, pogotovo posle pojave japanaca a kasnije i svih ostalih i pogotovo na nižim tierima IV-VIII. Za par godina će tu "modu" verovatno proširiti do kraja sa mađarskim, rumunskih i još kojim tehnološkim stablom, uglavnom nije ostalo još mnogo ovih većih nacija.