Jump to content
Sign in to follow this  
890

Promene u 2019

Recommended Posts

Sad izbacuju tu objavu a pre 3 dana ubacili IS3A, a pre 10 su130 PM ... Seratori... 

Ja bi prvo vratio chet to all, odnosno da mozes da pises i neprijateljima :D Meni je zabava u igri naglo opala kad je prestala ta prepiska, sad se i retko sta pise u cetu.... 

Mnogo su oni zasrali za ove 2 godine, mnogo imaju posla sad... Pored svega sto ste naveli izbacivali su tenkove koje su ljudi generalno voleli da voze a nisu bili OP, amx elc (nerfovali ga totalno umesto da su ga samo prebacili na tir6) vk lajt skinuli derp a to su bili tenkovi koje su mnogi ljudi voleli, ali oni su ih izbacili da bi nasao zabavu u tir8 premiumu ili u nekoj 10ki da bi opet kupio premium....  Pa i FV lovac sklonili ga a isto ga ljudi voleli.... To je i verovatno najveci nonsens jer je 10ka ai vecina je furala gold na njemu pa im je i valjao, ali ne oni teraju glavom kroz zid... Ima verovatno jos primera kojeg se secaju iskusniji igraci. Oni tu nikad nisu slusali igracku populaciju i zbog toga tonu.

Arty naravno jedan po partiji kad vec ne moze da se izbaci,  i to je win win situacija, i ja kad teram arty ne volim kad ima u mom timu jos jedna, a i kad vozim nesto drugo ne volim kad ih ima vise...

Edited by nmaric1993

Veci problem od zlatne municije su OP ili plati da pobedis tenkovi. Idemo redom ( ispravite me ako gresim ): prvi se pojavio type59 , onda E25, super pera, defender,pa scorp i sad imamo IS3a, ako nemate ove tenkove gubite i klanske i timske !! Svidjalo se to nama ili ne , iako se igra reklamira kao FREE TO PLAY , svi znamo da to nije tako. Mozemo mi ovde da se rasturamo od price koliko hocemo,  samo novci su bitni. Uostalom, klasa igraca kao ja ( citaj los igrac ), bez premijuma ne vredi da igra preko sedmog tira !!

Ne referisem ja na nikoga u ovoj temi, iz licnog iskustva znam ko najvise kuka na gold municiju i to sam naveo. Ako se neko nasao prozvanim to je vec druga stvar.

Upotreba golda apsolutno nije problem, niti kvari igricu u bilo kom smislu, bar meni. 

Spominjanje tenkova iz 60ih nema veze sa logikom nego sa cinjenicama. Jel cinjenicno stanje da su tenkovi 60ih i njihovi topovi, pogotovo glatkocevni top sa t62, u stanju da mausa probiju bandu na bandu? Jeste. Ne vidim sta je onda problem da mogu sa goldom od napred da probiju mausa, i to ne svaki put, ne bez nisanjenja i ne svakako u napucavanju vec coskarenjem i pametnim igranjem.

22 minutes ago, File said:

Veci problem od zlatne municije su OP ili plati da pobedis tenkovi. Idemo redom ( ispravite me ako gresim ): prvi se pojavio type59 , onda E25, super pera, defender,pa scorp i sad imamo IS3a, ako nemate ove tenkove gubite i klanske i timske !! Svidjalo se to nama ili ne , iako se igra reklamira kao FREE TO PLAY , svi znamo da to nije tako. Mozemo mi ovde da se rasturamo od price koliko hocemo,  samo novci su bitni. Uostalom, klasa igraca kao ja ( citaj los igrac ), bez premijuma ne vredi da igra preko sedmog tira !!

Naravno da su samo novci bitni, kao sto bi i tebi bili bitni da imas firmu koju si otvorio sa namerom da zaradjujes ne da titras nekome.
Type 59 nije op, ne znam kakav je nakon bufa, e25 i skorpion su OP samo u rukama dobrih igraca. Super persing je realno kanta. 
Defender je op, is3 a je op.

Igrica je besplatna za igru, mozes doci bez ulozenog centa do desetog tira, druga stvar je sto to mnogo duze traje bez premijuma i bustova.
Ali, imate priliku da zaradite gold u klanovima, imate priliku da misijama zaradite bustove, imate priliku da zaradite prilicno dobre premijume preko misija, na primer progeto. Sa vremena na vreme imate kodove od kojih dobijete neki sitnis od bustova ili hrane koju mozete da zavaljate za srebro. Nije bas sve toliko lose. 
Malo objektivnosti ne skodi.

Drazo, nisi me razumeo, pisao sam kojim redom su se pojavljivali OP tenkovi a ne kakvi su danas.

5 minutes ago, DrazaDestroyer said:

Ne referisem ja na nikoga u ovoj temi, iz licnog iskustva znam ko najvise kuka na gold municiju i to sam naveo. Ako se neko nasao prozvanim to je vec druga stvar.

Upotreba golda apsolutno nije problem, niti kvari igricu u bilo kom smislu, bar meni. 

Spominjanje tenkova iz 60ih nema veze sa logikom nego sa cinjenicama. Jel cinjenicno stanje da su tenkovi 60ih i njihovi topovi, pogotovo glatkocevni top sa t62, u stanju da mausa probiju bandu na bandu? Jeste. Ne vidim sta je onda problem da mogu sa goldom od napred da probiju mausa, i to ne svaki put, ne bez nisanjenja i ne svakako u napucavanju vec coskarenjem i pametnim igranjem.

Ma sve pet, ne osjetih se prozvan nego nisam skužio jel si stekao dojam da to mi kukamo kontra golda ili govoriš općenito. Pa zato napisah što stvarno mislim o tome.

Ovo što spominješ za godine tenkova i što je koji bio u stanju u stvarnosti napraviti drugom tenku za igru ne vrijedi. Pa odavno su svi uvedeni tenkovi van stvarnog činjeničnog stanja onoga što su bili u stvarnosti. Stvarnost i činjenice u tenku su uzeli samo kao osnovu da tenk uvedu u igru, a kakav će biti u igri i što će taj tenk moći, to je nešto sasvim drugo. Malo koji tenk ima veze sa time što ti pitaš, stoga bespotrebno se uopće pozivati na to kada WG činjenična točnost uopće ne zanima niti ona postoji.

• Plus 1

Sad kad smo poceli diskusiju o svim aspektima igre, da napisem sta mislim i o premium tenkovima. Mislim da bi premium tenkovi ipak trebali biti nesto bolji od ostalih u svom tieru, ne bas OP ali ipak malo jaci jer u suprotnom, ne opravdavaju naziv premium tenka niti njegovu cenu u goldu ili novcu. Osim nekoliko predhodno nabrojanih premium OP izuzetaka, vecina premium tenkova su daleko slabija od svog tiera a idu i u +2 MM. Ako uzmemo u obzir jednu od njihovih glavnih namena a to je i grindanje posade, samim tim ste vec dovoljno oslabljeni a sa druge strane trebalo bi sa njim i extra da zaradite. Nasuprot toga u igri postoje obicni tenkovi sa kojima mozete mnogo vise zaradjivati sa premium nalogom.

• Plus 1

3 hours ago, File said:

Type 59 je bio blizu OP naziva samo 2012. godine, SP nikada, dok kao sto Draza napisa E25 i Skorp samo u rukama dobrih igraca. Doduse u njihovim rukama je sve OP. Defender je cist OP dok IS3A tek cekam da vidim kakav ce biti. Meni je OP i T-34-85 u svom nivou. U rukama dobrih igraca ce sigurno biti OP dok nisam to siguran za one druge koji nisam siguran da ce uspevati da ostvare bas nesto dobre rezultate. Noob na prvu primljenu granatu stiska S i ide u rikverc...

2 hours ago, DrazaDestroyer said:

Licno mislim da je mali nerf prem ammo potreban. Nije mi logicno da se mobilni tenk ceono napucava sa super HT i da ga svaku granatu busi. Ali nerf prem ammo bi morao da prati i nerf oklopa HT (Type 5 i Maus) kao i nerf aim time pogotovo na Type-u. Da ne moze tek tako da izadje i osine nekoga za sigurnih 500+ dmg. Dao bi mu aim time od FV183 pa nek skuplja pola minuta. Uzgred receno najbolju municiju ima Su-100Y.  Armor Penetration 196 / 171 / 65 mm  Damage 440 / 510 / 580 HP. Sa ovakvom municijom biras sta ti treba Pen ili DMG. S tim sto treba prilagoditi svakom tenku pojedinacno. Ima i ideja o ogranicenju broja prem ammo. To je po meni lose jer los igrac u svakom slucaju nece ispucati svu prem ammo dok ce dobar na kraju partije ostati bez nje kada mu je mozda i najvaznije.

2 hours ago, Paprone said:

Sad kad smo poceli diskusiju o svim aspektima igre, da napisem sta mislim i o premium tenkovima. Mislim da bi premium tenkovi ipak trebali biti nesto bolji od ostalih u svom tieru, ne bas OP ali ipak malo jaci jer u suprotnom, ne opravdavaju naziv premium tenka niti njegovu cenu u goldu ili novcu. Osim nekoliko predhodno nabrojanih premium OP izuzetaka, vecina premium tenkova su daleko slabija od svog tiera a idu i u +2 MM. Ako uzmemo u obzir jednu od njihovih glavnih namena a to je i grindanje posade, samim tim ste vec dovoljno oslabljeni a sa druge strane trebalo bi sa njim i extra da zaradite. Nasuprot toga u igri postoje obicni tenkovi sa kojima mozete mnogo vise zaradjivati sa premium nalogom.

Po meni prem tenkovi ne bi trebali da budu bolji. Trebali bi da budu egal sa tenkovima svog nivoa. Odlican primer je KV2 i KV2R, Cromwel i Cromwel B... Oni su prem zbog zarade i iskustva a ne zbog procenta pobeda koji bi im skocio kada bi bili bolji. Ovo pogotovo vazi za spec MM tenkove koji trebali biti i malo losiji jer ne vide tier X. Nisam ni za ukidanje -2/+2 i prelazak na -1/+1. Sta bi onda bilo sa SMM tenkovima? Iskljucivo -1/0? Nista mi ne fali ni da igram sa +2. Ako ne mozes da penetriras mozes da asistiras.

Tri stvari su debelo sjebale igricu.Ubacivanje autolodera ,tir 10 mediumi ,lovci i lajtevi i na kraju gold ammo za kredite.Sva ostala sranja oko oklopa i op tenkova je povukla gold municija.Pa sad imate nekog kao Drazu koji sa nekim Ruskim mediumom udje u frontalnu borbu sa hevi tenkom i ispamuje ga goldom jer puni duplo brze od njega i zna da ga ovaj ni sa goldom nece uvek u kupolu probiti ako se postavi kako treba. Ranije svi znamo da to nije bio slucaj.Davno je ovde sve otislo nizbrdo i tesko se kola zaustavljaju.

Edited by nslemi

1 hour ago, nslemi said:

Tri stvari su debelo sjebale igricu.Ubacivanje autolodera ,tir 10 mediumi ,lovci i lajtevi i na kraju gold ammo za kredite.Sva ostala sranja oko oklopa i op tenkova je povukla gold municija.Pa sad imate nekog kao Drazu koji sa nekim Ruskim mediumom udje u frontalnu borbu sa hevi tenkom i ispamuje ga goldom jer puni duplo brze od njega i zna da ga ovaj ni sa goldom nece uvek u kupolu probiti ako se postavi kako treba. Ranije svi znamo da to nije bio slucaj.Davno je ovde sve otislo nizbrdo i tesko se kola zaustavljaju.

Kao sto rekoh ne napucavam se frontalno sa njim tako kako vi zamisljate niti je to spamovanje. 
To se zove pobedjivanje. Gold je tu, prisutan je, svima je dostupan, ne vidim u cemu je problem. 

Predstavljate to previse lako, kao u fazonu samo sednes u medijuma i to je to resen problem ubijas sve. Jeste al juce.
To sto ja uspevam da izadjem kao pobednik sa medijumom u sukobu od napred sa teskasem ne moze 90% baze wot igraca, verovatno i vise. Tako da i dalje ta upotreba nije game breakaer jer se ne desava cesto zbog malog postotka igraca sa pravim skilom. Da, ako vas bas zanima, pravi skil ukljucuje i adekvatnu upotrebu golda.

Neretko se desava da botine sa debelim minusom ispod 50% ili oko 50% wr kerijaju partiju jer im se zalomilo da voze tajpa, mausa, vk ili nesto slicno tome a da preko puta nema niko ko ce da prebaci na gold a i oni sto prebace ne znaju da ga iskoriste. Ne vidim da u tom slucaju kukate na op tenkove.

Dakle jos jednom, manite me te price kako samo natovaris gold i to je to sve cistis. Kako da ne.

Predstavlja se neka nizbrdica i sunovrat zbog golda jer gospoda ne mogu da voze hevije i samaraju okolo bez posledica. Pa jgb ne moze bato, to nije skil. Zahteva minimum skila, malo iznad td-a sto se dalo videti u onom kratkom periodu kad je maus imao 3.2k hp-a i bio op. Tada je svaka botina al bukvalno svaka botina kerijala partiju samo zato sto ne mozes probiti mausa a on na svakih 10 sekundi tovari po 500.
To je balans za vas? To je ravnoteza? Cudna neka doduse, al dobro.

Da me ne shvatite pogresno, sto rece Rale, spreman sam za otvorenu konstruktivnu raspravu. Ako treba i da odemo u trening sobu pa da vidite da ta vasa prica o "medijum sa goldom frontalno busi hevija i pobedjuje po difoltu" uopste ne pije vode.

5 hours ago, 890 said:

Po meni prem tenkovi ne bi trebali da budu bolji. Trebali bi da budu egal sa tenkovima svog nivoa. Odlican primer je KV2 i KV2R, Cromwel i Cromwel B... Oni su prem zbog zarade i iskustva a ne zbog procenta pobeda koji bi im skocio kada bi bili bolji. Ovo pogotovo vazi za spec MM tenkove koji trebali biti i malo losiji jer ne vide tier X. Nisam ni za ukidanje -2/+2 i prelazak na -1/+1. Sta bi onda bilo sa SMM tenkovima? Iskljucivo -1/0? Nista mi ne fali ni da igram sa +2. Ako ne mozes da penetriras mozes da asistiras.

Nisam dovodio premium tenkove u vezu sa procentom pobeda. Procente pobeda sam spominjao u kontekstu MM-a u random bitkama a za premium tenkove sam rekao (i mislio) to, pošto su namenjeni između ostalog i za grindanje posade, kada želite da izgrindate novu posadu i krenete n.p.r. od 80% osnovnog iskustva, to vam je sasvim dovoljan hendikep a ne još da ti tenkovi budu dosta slabiji od svog tiera a takvih tenkova ima mnogo, tj ogromna većina. Jednostavno, ti tenkovi se ne mogu zvati premium tenkovi samo zbog iskustva i kredita koje će potencionalno osvojiti, ako uspeju koga probiti sa svojim vrljavim topovima i sranjima od standardnih granata. Velika je razlika da li neki premium tenk probija sa običnom granatom ili ne i koji procenat ostalih tenkova u svom MM-u probija, 10%, 20% ili 70% svih ostalih tenkova.

Premium dani ti daju sigurnih 50% kredita i iskustva u svakoj bitci a u većini premium tenkova ti daju 50% probojnih tenkova u svom tieru i niže, koje ćeš sresti opet u 20% bitaka i sve ovo pišem ponavljam zbog zarade, iskustva i grindanja posade a ne WR-a, i mnogi premium tenkovi zbog toga su premium samo na papiru, to nije u redu.

Zato kažem da bi svi premium tenkovi trebali biti isti po tom kriterijumu a ne da u tieru VIII, jedan bude Defender a drugi da bude IS-6, niti Defender treba da bude OP premium, niti IS-6 govno premium tenk.

Edited by Paprone
  • Plus 1

Ja sam samo rekao jednu ''zanimljivost''  - da je to tako, napuniš gold, i samo kolješ tenkove po mapi, valjda bi bilo više dobrih igrača. Ali nažalost, neki grubi podaci su ovakvi : 

ssss.PNG

Dakle, od nekih 800 000 aktivnih igrača, ima 27 posto ovih crnih, znači botina onih najgorih, 21 posto crvendaća, 17 posto narandži i 14 posto žutaća, 8 posto ovih jedva zelenih. Na plavce i unicume ''otpada'' BEDNIH 4 (ČETIRI!!!) POSTO, uz sve rerollove! Da stvar bude gora,ovo pored su vam recenti, što znači da je ogromna većina čak i u recentu očajna. Što znači da ni uz svu tu ''problematičnu'' upotrebu golda ljudi očigledno ne prave damage. Dakle gold nije problem! Naravno da to ne zaključujem samo iz ovih statističkih podataka, već i iz milion drugih stvari, obrazlagaću ja to i dalje, ali sad sam samo hteo da oborim tu tezu kako kada napuniš gold ideš i rušiš sve pred sobom. 

To može jako mali broj igrača, i to ne svaku partiju. I da budem krajnje iskren, mislim da je borba protiv premium municije u stvari borba protiv tih 4 posto igrača sa skillom koji znaju i da se pozicioniraju, ali i da ne budu imbecili kada to ne treba da budu, nego uz sav arti fokus i sav fokus protivničkih tenkova traže na sve načine mogućnost da odigraju dobro, što između ostalog podrazumeva i izbegavanje besciljnog prepucavanja sa protivnikom, tamo gde se mora odigrati brzo i bez nepotrebnog ''trejda'' hpa. Samo što će to malo ko da prizna. Ali to je definitivno tako. Jer ako nije tako, onda gold i nije problem, jer se jasno vidi da taj gold nema uticaj na otprilike 85 posto igrača, u smislu da im olakšava život.

A što se mene tiče, bilo je i biće, ne pucam gold kada ne treba, ali generalno - VOLIM GOLD I RADO GA SE SEĆAM! :Smile_justwait:

Drazo ti gledas stvari iz tvog ugla i tebi gold nije problem,ali navodimo ovde zasto je generalno problem.Ja dobro znam da ne mozes bez ciljanja samo probijati protivnike .Imao sam e100 i dobro znam kako mi mediumi ,Ruski narocito heatom prolaze kroz kupolu kako god je iskosio ,na kraju sam ga i prodao a bio mi je prvi tir 10.Nekada sam sa patonom tir9 (dok je bio top tir) igrao klanske i napucavao se iz hulla sa is7 ,sad mu kroz mantlet i tir 7 prolazi sa goldom.Onda ovi wg da bi balansirali problem izbace ove type govnare i pojacaju mausa ( mada je on manji problem) gde svaka treca gold prodje ,a on dva r stisne i suri po 500+ bez ciljanja.Onda ubacuj op prem tenkove i samo jos vise povecaju probleme gde jedan tenk iznese partiju na oklop i sa prosecnim igracem.Da li iko od novijih igraca zna da je napr e100 slaba tacka gore na kupoli ona poprecna "letva" ? Nemaju pojma jer odma se ide na heat i udri po sred obraza ili vk 4502 je imao onaj mitraljez na gornjoj ploci gde si mogao i sa ap proci,t29-34 takodje .primera u nedogled takvih.

Nisam igrao na redovnom serveru do pre neki dan(na test serveru se opustam).Jako retko prebacujem na gold i uglavnom nemam vise od 5-10 kom po tenku .Moze se normalno igrati i sa obicnom municijom ali mi najvise smeta kada je sa druge strane gold spamer potpuno prosecan i bez ikakvog pozicioniranja i skila samo stoji i ceka da provirim kupolom da bi me izbusio .A kakve sam jurceve srece zalomi se partija da nemam blokirane stete uopste ,sve im prodje

Edited by nslemi

8 hours ago, ralesm1989 said:

Ja sam samo rekao jednu ''zanimljivost''  - da je to tako, napuniš gold, i samo kolješ tenkove po mapi, valjda bi bilo više dobrih igrača. Ali nažalost, neki grubi podaci su ovakvi : 

ssss.PNG

Dakle, od nekih 800 000 aktivnih igrača, ima 27 posto ovih crnih, znači botina onih najgorih, 21 posto crvendaća, 17 posto narandži i 14 posto žutaća, 8 posto ovih jedva zelenih. Na plavce i unicume ''otpada'' BEDNIH 4 (ČETIRI!!!) POSTO, uz sve rerollove! Da stvar bude gora,ovo pored su vam recenti, što znači da je ogromna većina čak i u recentu očajna. Što znači da ni uz svu tu ''problematičnu'' upotrebu golda ljudi očigledno ne prave damage. Dakle gold nije problem! Naravno da to ne zaključujem samo iz ovih statističkih podataka, već i iz milion drugih stvari, obrazlagaću ja to i dalje, ali sad sam samo hteo da oborim tu tezu kako kada napuniš gold ideš i rušiš sve pred sobom. 

To može jako mali broj igrača, i to ne svaku partiju. I da budem krajnje iskren, mislim da je borba protiv premium municije u stvari borba protiv tih 4 posto igrača sa skillom koji znaju i da se pozicioniraju, ali i da ne budu imbecili kada to ne treba da budu, nego uz sav arti fokus i sav fokus protivničkih tenkova traže na sve načine mogućnost da odigraju dobro, što između ostalog podrazumeva i izbegavanje besciljnog prepucavanja sa protivnikom, tamo gde se mora odigrati brzo i bez nepotrebnog ''trejda'' hpa. Samo što će to malo ko da prizna. Ali to je definitivno tako. Jer ako nije tako, onda gold i nije problem, jer se jasno vidi da taj gold nema uticaj na otprilike 85 posto igrača, u smislu da im olakšava život.

A što se mene tiče, bilo je i biće, ne pucam gold kada ne treba, ali generalno - VOLIM GOLD I RADO GA SE SEĆAM! :Smile_justwait:

Slažem se da gold granate nisu problem u igri ali mislim da statistiku igrača ne možeš koristi ni kao mali deo nekog merila i time braniti stav o gold granatama.

Ko god od igrača WoT-a ima i malo nekog motiva za igru, samo da se čuva u bitci, da ima oči i da pogodi dva puta (a toliko vremena u bitci će mu HP tenka omogućiti), biće od prilike "žutać". Zato mislim da je ogromna većina ovih crnih i crvenih igrača, individue koje besciljno ulaze u bitku i nije im stalo ni do pobede, ni do svih ostalih parametara u bitci, nego samo do druženja i zajebancije ili jure za misijama i prebacuju se iz tenka u tenk. Oni ne da ne stavljaju gold granate, nego ne nose ni popravke, ni prvu pomoć jer nemaju zarađenog kredita ni tenk da poprave posle bitke ili su neka deca koja probaju sve onako bez veze, tako da mislim da ta grupacija ne može da se uzima u bilo kakve ozbiljne analize u igri.

Ja nemam šta kome od vas ili nekom drugom da se opravdavam zašto i koliko koristim gold granate. Svi znamo čitati i pročitati kolika je probojnost nekog topa na određenom tenku koji vozimo u odnosu na MM u bitci koja nam je dopala i u skladu sa tim, idu i gold granate, to je jednostavno. Ja ne želim da kažem da ih koristim malo ili puno, samo ovoliko ili samo onoliko, koristim ih onoliko koliko moram u datoj bitci i situaciji i u odnosu na moj skill (ako hoćete iskreno) a da nisu toliko skupe, verovatno bih sa njima gađao i vagone, autmobile i ostalo što recimo smeta za vidik.

Edited by Paprone

Evo, i to je taj famozni MM koji oni kao hoće da reše kroz neke nove kombinacije brojeva tiera a to što je jedan tim osrednji a u drugom 2 Defendera (u vodu) + 3 Scorpiona G + 2 Progetto 46,...(ostali im ni ne trebaju u timu), to je kao OK i to se ne računa u balans timova, pa pička im materina bezobrazna, Tigra II u ovom okruženju neću ni komentarisati.

RALLVuU.jpg

Edited by Paprone

Da ne bih otvorao novu temu za WoWs (čisto da ga spomenem) a u skladu sa ovim promenama u Wot-u, moram još nešto dodati, jer ne mogu da se otmem utisku da me sadašnji WoWs jako podseća na stari WoT, nadam se da neće krenuti za greškama Wot-a, jer je to igra koja bi mi mogla biti zamena za Wot kada jednom sve do kraja pukne.

Odigrao sam nekih 50-ak bitaka u zadnjih dve nedelje, u randomu, u tieru III, mada sam ranije odigrao oko 200 bitaka u modu protiv AI botova.

Jako me oduševilo to, što je u igri glavni akcenat na nišanjenju, taktici i strategiji i na velikoj ulozi karakteristika brodova, da ne spominjem da "gold municije" nema, a to je sve posledica toga, što imate dovoljno vremena za sve to i to u jednom randomu igrajući sami bez vodova. Zbog toga mislim, da je Wot uništen dugogodišnjim stalnim ubrzanjem igre, koja je i ranije bila brza (zato što se odvija na kopnu) ali je danas ovako prebrza skroz otišla u PM a onda to dalje povlači za sobom i to da nema nišanjenja, nema taktike (grupne) i veliku upotrebu gold granata, čak mislim da su bitke brže i od WoWp i mislim da će uvođenje ovih "točkaša" u WoT, igru još više ubrzati i još više sjebati. Jedina moguća taktika sada u WoT-u, može da se ostvari preko vodova (a i to je sada teže) ili klanskih bitaka, tako da se mnogo toga svodi na kocku i RNG. Mislim da bi WoT pored svih ovih mana koje smo ovde naveli, trebalo i USPORITI, kako? - Ne znam, možda veće mape tipa malinovke uz korekciju brzine tenkova.

A sada nešto o WoWs-u koga zanima (ovako na prvi utisak):

Prednosti:

- Nikada vam se ne može desiti da u bitci ne napravite nikakav ili jako mali DMG (ili poginete ko kreten na startu zbog vaše greške ili artiljerije) čak i kao početnik i loš igrač, osim ako vi to ne želite ili vam pukne net.

- Imate dovoljno vremena i vi i ceo tim, za razmišljanje, nišanjenje, odabir granata, taktiku...

- Niži tieri ne mogu (ili jako retko) penetrirati u full dmg (tj overmatch-ovati) viši tier pa čak i ako je to samo jedan tier više, napravite dosta manji DMG - jedna od genijalnih inovacija, bila bi do jaja i u WoT-u.

- Lajtovi tj razarači u opciji 1 na 1 mogu naneti velitu štetu bojnim brodovima (teškašima) pa čak i nosačima aviona (artiljeriji) ali će to platiti životom tj biti uništeni, tako da nema takvih nebuloza kao u Wot-u.

- U kasne sate, kada ima malo igrača na serveru i bitke budu sa manjim timovima, ništa ne utiče na manji učinak u DMG-u i ostalom, čak bude i veći, jer i u jednom i u drugom slučaju, vi ne možete pretrčati bojno polje i napraviti 15 kilova ili "milion DMG-a", takvih oscilacija u igri nema ili su jako retke.

- Nagradni premium brodovi za misije, mogu se osvojiti i igranjem protiv AI botova (koji i nisu tako naivni-valjda je to zbog koncepcije igre tj brodova), koje možete igrati u bilo koje vreme i nezavisno od broja igrača na serveru, čak i bolje u kasne sate jer u vašem timu ima manje stvarnih igrača a više AI botova i možete ostvariti bolji rezultat. Trenutno ima misija za osvajanje premium nemačkog broda tier VI.

- Bitke protiv AI-botova možete igrati i tako istražiti i kupiti sve brodove do tiera X ali dosta manje iskusta i para tako dobijate ali zato u randomu ima manje kretena.

- MM je tako koncipiran da do tiera V brodovi upadaju u +1/-1 tier a V i posle V-tiera u većem procentu je +1/-1 a manjem +2/-2 tier.

- Preview brodova sa kolor animacijom oklopa i ostalog, slično tank GG-u. 

Mane:

- Brzo dosadi, ne igram više od 5-10 bitaka dnevno.

- Iskustvo za istraživanje brodova i modula se ne prenosi na isustvo posade, kada istražite sve module i brod sledećeg tiera, nego se i dalje se upisuje samo brodu, kao u tenkovima kada ne štiklirate posadu. 

- Sitan interfejs, providni i sitni prozori za čet.

...dodam još šta se setim i uočim.

Edited by Paprone

On 27.12.2018. at 6:36 PM, Paprone said:

- Lajtovi tj razarači u opciji 1 na 1 mogu naneti velitu štetu bojnim brodovima (teškašima) pa čak i nosačima aviona (artiljeriji) ali će to platiti životom tj biti uništeni, tako da nema takvih nebuloza kao u Wot-u.

Skroz netacno, razarac ce ti se usrati ne u jedan brod ne u teskasa nego u citav tim i pride ostati ziv, ukoliko ti u timu nemas razaraca sa mozgom ili ga nemas uopste.

47 minutes ago, DrazaDestroyer said:

Skroz netacno, razarac ce ti se usrati ne u jedan brod ne u teskasa nego u citav tim i pride ostati ziv, ukoliko ti u timu nemas razaraca sa mozgom ili ga nemas uopste.

Razarač neće preživeti paljbu iz sekundarnih baterija-topova kod bojnih brodova, jer sekundarne baterije uglavnom imaju domet kao i torpeda, što znači da ti razarač mora prići u njihov domet + još ako ga uspeš bar jednom pogoditi sa glavnom baterijom a imaš za to vremena i HP-a.

Kakav cringe u ovom videu... lol

Kao u update-u 1.0 su vidjeli da ima dosta ljudi koji koriste višejezgrene procesore.

I to u 2018-oj godini.

Salu na stranu, to je za svako postovanje, briga o kicmi zaposlenog nije mala stvar. E sad dal je to zbog brige za zaposlenog ili zbog moguce tuzbe i odstete ukoliko zaposleni sjebe kicmu a radno mesto nije bilo adekvatno, to nam ostaje da gatamo. :D

• Plus 1

Ha čuj, može se reći da je za poštovanje, ali takve stvari su u velikim firmama zapravo standard. Zapravo im se jebe za moguće ozljede i tužbe, to korporativni odvjetnici ispeglaju u tren oka da zaposlenik ispadne sam kriv i za 5 minuta dobije kontru od 50 kaznenih protutužbi po raznim stavkama . Vidjeh takav slučaj u svojoj firmi, a čovjek je gadno stradao da je trajno ostao nesposoban za rad. Svjetska firma poput moje mu s lakoćom osigura sve što treba do kraja života. Ali čemu, napravili su od njega teškog krivca koji je sam kriv. Godine su trebale da dobije parnicu. I izvukao je love za koju godinu da ima za hranu i račune. No, ostavljen je sam da se snađe, dobivena parnica je samo kao moralna zadovoljština. Od koje mu malo koristi.

Što se tiče ovih stolica i sličnih stvari, stvar je čisto poslovnog pogleda. Kod nas na ovim prostorima je neko pravilo da poslodavci nerado ulažu u najsuvremenije uvjete i opremu, sve što izgleda kao stol prolazi kao sasvim dostatno, drvenim školskim stolicama ništa ne fali, itd.
No to smo mi, zaseban slučaj u svijetu. Sve u tom WG-u, od svih kancelarija. stolova, stolica, uredske kuhinje je zapravo ulaganje u svoju tvornicu novca. U toj kovnici novca koja se zove WG, uložit će se bez pardona u šta gpd treba i koliko god da košta u svaku sitnicu koji služe zaoslenima da imaju svu komociju dok stvaraju nove ideje za taj silni priljev love.

Nedavno kod mene na poslu sjeli u našu sobu za odmor. Jedan iz stolice stavi noge na stol ispred. Drugi spojio tri stolice i razvalio u horizontalu. Ja zapalio cigaretu i dimim prostoriju makar pušenja nema i strogo je zabranjeno pod cijenu otkaza. A prostorija ništa eksta, stol, stolice, aparat za kavu no nama raj na zemlji. Čisto radnička soba.
Otvaraju se iznenada vrata, ulazi upravni odbor firme sa ljudima iz zaštite na radu, za okoliš i sto kuraca koji brinu o nepostojećim problemima.
Čista rutinska nenajavljena inspekcija odjela. Mi u šoku, ulovili nas sve na krivoj nozi van vremena za pauzu. Teško sranje i facepalm.
A oni malo pogledali oko sebe po prostoriji i pitali nas: "Dobro, zašto pobofu ne tražite da se ova soba za odmor uredi kako spada? Pa tu stavite kauč, ovdje neka ide kutna garnitura, ovdje stavite stol, tv regal sa TV-om itd. Napišite taj zahtjev čim prije, neka vam šef potpiše i pošalje, ne znam što čekate" Mi u čudu, mislili da nas netko tu jebe, jel moguće da ti vrh uiprave našeg Siemensa to govori, da si opremimo sobu za još ugodnije povremeno ubijanje oka? Jel netko to snima za skrivenu kameru, jel ovo trik pitanje na kojem ti potpišu otkaz kad se posklizneš u odgovoru, kakav je ovo paradoks?
No to je tako, mi smo se tu čudili, ali zapravo nije to radi nas. Već u cilju bolje produktivnosti, sve ima svoju ulogu u tome, svaka ta sitnica u firmi.

Već smo mi ovima u WG-u odavno isplatili te stolice, nemam sumnje oko toga. :D

Edited by Scotsman_Cro
  • Plus 3

15 hours ago, Scotsman_Cro said:

MA VI STE PREJEBENA FIRMA, SAMO JE ŠTETA ŠTO ZAPOŠLJAVATE PREKO VEZE, HE HE

Uzdrži se od caps lock-a ubuduće. :disco:

Edited by ralesm1989
Caps lock