Jump to content
Sign in to follow this  
ralesm1989

Napajanje i priključenija

Recommended Posts

22 minutes ago, DrazaDestroyer said:

Tako je imam kantu, nemam sa cim da stanem na crtu mocnom FX-u. Lolcina jebena.

A imaš i neko loše napajanje, garant. :)

3 minutes ago, File said:

Kad si vec takav kakav jesi, onda cuti i ne sviraj kurcu !!

Ae bre lice spusti loptu malo i smanji kurcenje.
Nisam se ukljucio u diskusiju da bi merio cija konfiguracija je jaca, nego da objasnim ljudima a i tebi kako uopste ne treba pucati toliko para na takvo napajanje za konfiguraciju koja nije ni za sta drugo osim gejminga, jutjuba i interneta.

Ali eto u nedostatku argumenata ti si se uvatio moje konfiguracije, zulja te. Pa evo da ti u kratkim crtama izdeklamujem moju konfiguraciju: brise pod sa tvojom.

Alo bre ti LIKU !! Boli te patka gde ja trosim pare i kako ih trosim !! Kakvih, bre, argumenata ???? O cemu ti pricas ?? Izneo sam svoja iskustva a ti se pravis pametan sta meni treba a sta ne !!!

Al neko ovde ima problema sa citanjem napisanog.
Kao sto vec rekoh trosi pare na sta oces, nemoj da seres ovde ljudima kako 750 vati mora da se uzme zbog nekih ekstremno nelogicnih razloga, praveci korelaciju sa tvojim caletom i strujom kako su se svi zajebali samo je on bio pametan, suptilno stavljajuci do znanja da si ti sad kao pametan jer si pukao 150 na napajanje od 750 vati, koje ti realno ne treba, a mi svi ostali glupi.

Dalje, nisam ja tebi rekao sta tebi treba ili ne treba, rekao sam da si pukao pare na ono sto ti nije neophodno i prakticno ti ne donosi nista. Nije bas da se razumes u racunare, sto se vidi iz prilozenog po tvojoj konfiguraciji i disparitetu komponenti. 

I ne, nisam napravio prozikvu dok nisi poceo da pametujes i presipas iz supljeg u prazno. Uostalom nisam ja jedini koji ti je rekao da si bacio pare na napajanje.
Pa se onda zapitaj malo, il smo mi svi ovde glupi, neiskusni i nikad u zivotu nismo imali komp ili je mozda do tebe neki problem.

Navedi post gde sam napisao da se MORA uzeti 750 vati. Rekao sam da sam to uzeo poucen svojim losim iskustvom a ne da svi MORAJU da uzmu to napajanje. Da se vratis malo unazad pa PROCITAS sta sam napisao video bi da sam napajanje kupio zato sto je staro crklo a grafu zato sto sam dobio, po mom misljenju, dobru ponudu !!! Znam ja da je procesor u mom racunaru zastareo , kao i ploca uostalom , ne moras ti da mi to objasnjavas. Imam vec kuci dvojicu takvih koji mi sole pamet. 

Jeste , moj matori je ispao pametan , naspram komsiluka koji imaju sranje od struje u kuci !!!

Jesi, napravio si prozivku "Daj da vidimo tvoju konfiguraciju!!"

Pa se onda ti zapitaj malo !!

Rale reported za zloupetrabljavanje ovlasti.

No dobro, kako god bilo, svatko upravlja svojim parama... lijepo sam napisao da nema smisla, no sad kad si napisao konfiguraciju, tek više nema smisla.

Uživaj ti nama na Seasonicu i sretno igranje!

• Plus 3

Ne znam zasto birate napajanje samo u odnosu na snagu. Meni su bitnije zastite u vidu OVP = Over-Voltage Protection OCP = Over-Current Protection OPP = Over-Power Protection OTP = Over-Temperature Protection SCP = Short-Circuit Protection UVP = Under-Voltage Protection ....jer to je ono zbog cega komponente crkavaju. Moj PC trosi nekih 300 plus neki W kada sve komponente zahtevaju struju u istom trenutku. Uzeo sam napajanje od 560W sa silver sertifikatom tj 80% plus tj neki 450W kontinuirane snage sto je nekih 50% vise snage nego sto je potrebno. I to je mozda suvise ali sam kupio na akciji. Naravno gledas da ostavis i malo rezervu snage ako bude nekada zatrebalo ali kao sto Draza rece trend je smanjenje potrosnje a ne rast. Bitnije mi je bilo da imam rezervu konektora koji bi mi mogli zatrebati. cena mi je odgovarala, garancija takodje i to bi bilo to. Jos nesto, ne znam ko napisa da jace napajanje trosi vise struje. To apsolutno nije tacno. Komponente zahtevaju odredjenu kolicinu struju i napajanje moze ili ne moze da ih isporuci ali napajanje ne trosi struju samo na sebe samo zato sto je jace. Moje recimo u standby modu trosi 0,3W a komponentama isporucuje koliko im treba.

• Plus 2

9 hours ago, File said:

Navedi post gde sam napisao da se MORA uzeti 750 vati. Rekao sam da sam to uzeo poucen svojim losim iskustvom a ne da svi MORAJU da uzmu to napajanje. Da se vratis malo unazad pa PROCITAS sta sam napisao video bi da sam napajanje kupio zato sto je staro crklo a grafu zato sto sam dobio, po mom misljenju, dobru ponudu !!! Znam ja da je procesor u mom racunaru zastareo , kao i ploca uostalom , ne moras ti da mi to objasnjavas. Imam vec kuci dvojicu takvih koji mi sole pamet. 

Jeste , moj matori je ispao pametan , naspram komsiluka koji imaju sranje od struje u kuci !!!

Jesi, napravio si prozivku "Daj da vidimo tvoju konfiguraciju!!"

Pa se onda ti zapitaj malo !!

To sto si ti to shvatio kao prozivku je iskljucivo tvoj i samo tvoj problem. Vec 2 puta sam ti napisao zbog cega sam te pitao za konfiguraciju.
Imas malo problema sa percepcijom onoga sto ti ljudi pisu.

3 hours ago, 890 said:

Ne znam zasto birate napajanje samo u odnosu na snagu. Meni su bitnije zastite u vidu OVP = Over-Voltage Protection OCP = Over-Current Protection OPP = Over-Power Protection OTP = Over-Temperature Protection SCP = Short-Circuit Protection UVP = Under-Voltage Protection ....jer to je ono zbog cega komponente crkavaju. Moj PC trosi nekih 300 plus neki W kada sve komponente zahtevaju struju u istom trenutku. Uzeo sam napajanje od 560W sa silver sertifikatom tj 80% plus tj neki 450W kontinuirane snage sto je nekih 50% vise snage nego sto je potrebno. I to je mozda suvise ali sam kupio na akciji. Naravno gledas da ostavis i malo rezervu snage ako bude nekada zatrebalo ali kao sto Draza rece trend je smanjenje potrosnje a ne rast. Bitnije mi je bilo da imam rezervu konektora koji bi mi mogli zatrebati. cena mi je odgovarala, garancija takodje i to bi bilo to. Jos nesto, ne znam ko napisa da jace napajanje trosi vise struje. To apsolutno nije tacno. Komponente zahtevaju odredjenu kolicinu struju i napajanje moze ili ne moze da ih isporuci ali napajanje ne trosi struju samo na sebe samo zato sto je jace. Moje recimo u standby modu trosi 0,3W a komponentama isporucuje koliko im treba.

I to u vezi tih zaštita i da li je modularno je takođe mnogo važno i potpuno tačno, spominjao sam to više puta, ovog puta nisam jer je fokus bio na snazi.

Nisam uzeo modularno jer mi je kuciste dovoljno veliko da svi ti kablovi imaju mesto izmedju pozadine maticne ploce i bocne stranice pa niti smetaju, niti se vide, niti ometaju protok vazduha. A i cena modularnog sa odgovarajucim karakteristikama u tom trenutku je bila znacajno veca od ovog koje sam kupio. Naravno lakse je ako je modularno pa koristis samo kablove koji ti trebaju.