Jump to content
Sign in to follow this  
H4NI

Premium granate i promjene

Recommended Posts

Trenutno je u toku testiranje na sandboxu, glavne stvari su promjene na granatama i povećane HP-a tenkova.

DJUDbzn.png

fak jea, IS-7 će od sada rokati za 700, 900 sa HE

e da, i Foch sada ima clip sa više od 3000 dmg.:disco:

8 hours ago, H4NI said:

Trenutno je u toku testiranje na sandboxu, glavne stvari su promjene na granatama i povećane HP-a tenkova.

DJUDbzn.png

Ako bi mogao neko da me prosvetli sta konkretno ovo donosi gejmpleju? 
Da nije mozda kurcina?

Nekom kurcina a nekom pare. Zavisi sa koje si strane, proizvodjac ili korisnik proizvoda.

14 hours ago, File said:

Nekom kurcina a nekom pare. Zavisi sa koje si strane, proizvodjac ili korisnik proizvoda.

Samo mi pojasni kako će oni povećati profit s ovim promjenama.

Ne brini se. Ima to sve zasto. Ako to nama nije jasno to je druga stvar. Neko je to vec sve dobro izracunao i zato ce to uraditi.

Posted (edited)
On 08/06/2019 at 7:49, H4NI said:

DJUDbzn.png

Fosh , BC 25, 50B, ..a vidi tek malo govno ebr ???? 525 po sutu ??? Hhhaaaa...mali ima sut kao E5 i Conq .... smesno !!

Edited by File

2 hours ago, File said:

Ne brini se. Ima to sve zasto. Ako to nama nije jasno to je druga stvar. Neko je to vec sve dobro izracunao i zato ce to uraditi.

lol

• Plus 1

Primer: klinac vidi da ebr ide ko formula i skida HP ko teski tenk. Naravno treba doci do njega , ima da se istrazuje i skuplja srebro,  klinac nema vremena za to, hoce ga odmah. E , tu je tata sa karticom i nimalo vremena za svoje dete. Daje mu karticu ( samo ti sine trosi ) , a u premijum shopu imas sve sto ti treba. Plus u igri ti daju one kartice da smanjis 10%-20% potrebno iskustvo i eto za 10 dana tenk u garazi. Nama je LOL H4NI a njima pare na Kipru.

I da se ne lazemo. Svi bi mi imali sve prem tenkove i nonstop premijum i brdo onih bondova i kuraca raznih iz prem shop-a da ima to neko da plati.

Ovo za karticu i premium tenkove je davno već komentarisana stvar, ali daleko od toga da se svodi samo na decu, za dete i mogu da svarim da ne zna i ne može da nauči, ali previše je matorih konja koji to isto neće. Elem, i dalje ne kapiram kakve veze ta kartica i to sve ima sada sa ovim izmenama premium granata, ali opet eto prokomentarisah i to, a sada bih ipak da dam i jedan komentar i moje viđenje stvari na ovu zadatu temu.

Da krenem malo od istorije i od početaka. Gold municija je pre bila kupovana samo za gold i to je bilo nepravedno rešenje, a ne ovo danas kakvo imamo, a za koje botine plaču. Jer je to upravo bio sistem koji je mnoge ljude bukvalno onemogućavao da budu jednaki u borbi, jer ako nemaju golda na acc, nema ni gold municije. 

Nakon toga, već dugo imamo sadašnji sistem. E sad, gde je sa njim nastao problem. Problem nije u samoj suštini, jer u svojoj suštini ovakvo rešenje daje po meni, potpuno jednako pravo i jednima i drugima da pucaju gold. I unicumima, ali i crvendaćima. Ono gde je možda unicumima i ostalim boljim igračima olakšano je to da možda mogu lakše doći do kredita preko SH u dobrim klanovima gde se brzo i zarađuju pare. Ali to je po meni irelevantna brojka, čak ovo i treba izbaciti iz argumentacije (a viđao sam da se nubine lišeni drugih argumenata hvataju za taj) jer sada svaki iole prosečan klan ako igra SH ima credit boost-ere i može da se njima koriste i takvi ispodprosečni igrači. Da dodam i jedan dodatni argument u vezi ovoga - čak i sistem Strongholda je izmenjen radikalno upravo zbog plakanja botova kako u okršajima sa jačima ne mogu da dođu do izražaja (a WG-u je izgleda specijalnost da radi na plakanje botova), pa je sada gotovo nemoguće da nalete na najjače klanove i najjače igrače,  a to dalje znači veća mogućnost za pobedu, veća mogućnost za kredite, i onda sledstveno tome i veća količina para na accountu.

Suština celog problema leži u trci da se bude bolji, po meni. Imamo borbe, imamo igrače koji su loši, koji su lošiji, koji su solidni, bolji i najbolji. I jbg, crvendać, žutać, ljubičica, već su odomaćeni nazivi. Ostaje malo onih ''I play for fun not for stats'', od koje grupacije njih 70 posto govori to jer je nemoguće da budu bolji a želeli bi, a sada je kasno, i 30 posto onih koji zaista ne jebu živu silu, ne znaju skoro ni koju igru igraju, bukvalno ih ništa ne zanima. I onda se vratim na početak ovog pasusa. Svi bi jbg da imamo veći, da mlatimo njime... Međutim, to se izniveliše utoliko što izgleda nemamo svi istu sposobnost da učimo ovu igru pa onda upravo nastanu razlike u statistici. S tim da bih ja na statistiku uvek dodao ili oduzeo 20% na činjenicu da se tenkovi moraju grindati, pa onaj ko može da radi free xp na tehnološkom  stablu za module ili za cele tenkove po meni je u prednosti, ali opet ne bih išao više od ovih 20% posto na ukupnu statistiku. To bi na konkretnom primeru jednostavno objašnjeno izgledalo ovako - imamo igrača koji ima premium, nešto free xp i mogućnost da brže napreduje, njega recimo uzmemo da ima wn8 2000. Znači ako nikada nije imao premium i morao je da krvavo sve grinda bez izuzetka, njegov wn8 će biti oko 1600. Naravno, uzimamo isti skill igrača. Da li sam ja ovde napravio tačnu ili netačnu procenu, možete da komentarišete. Ali kada je ovo u pitanju, mislim da to ima uticaja svakako na statse i na sve to. Ali, i ovde je bitno pomenuti, da premium acc i free xp JEDNAKO STOJE NA RASPOLAGANJU i dobrim i lošim igračima, i da to opet nije ono što dovodi do kmečanja i ne pravi razliku. 

I sad dalje imamo kategorizaciju igrača neku moju izmišljenu - 1. Oni kojima nije stalo ni do čega, jebe im se šta će uraditi u borbi, jako ih je mali broj; 2. oni koji su početnici, u smislu da imaju do 5000 partija (ja bar tako određujem broj partija za početnike), i njih treba izbaciti iz svih kritika i ocena, jer oni tek uče; 3. imamo one koji napreduju dobro u igri, nisu početnici, uče solidno i idu dalje žele da budu bolji; 4. one koji napreduju loše, nisu početnici, ali loše im ide, a žele da im se kaže da su dobri; 5. imamo dalje one koji su totalno zaglibili sa brojem partija a imaju ograničeno znanje i mogućnosti, i oni bi da budu bolji ali shvataju da su zakasnili sa tim;  6. imamo rerollere koji su u nekom periodu ostali nezadovoljni onim što su naučili i ''pokazali na terenu'', pa su rešili da imaju dovoljno vremena da krenu ispočetka sve (podgrupe -  pravi rerolleri i fail rerolleri); 7. imamo igrače koji su dosta dobro napredovali, naučili, opet prihvataju da uče svaki dan i da svaki dan i dalje napreduju i to su najbolji igrači (podrupa onih koji svaki dan mere čiji je veći i misle da ipak znaju sve i svja). To je dakle neka gruba kategorizacija. 

I vidimo na osnovu te neke moje podele igrača da bi ipak njih 90 posto u ovoj igri želelo da im se kaže da su dobri i da bi želeli da su bolji. 

To sve što sam nabrojao je jedna dimenzija u kojoj nastaje problem. Druga dimenzija su ovi koji žive u ubeđenju da ništa u ovom univerzumu ne bi trebalo da ih probije u njihov tenk kada se oni nakose. Čak ni gold, i zato je gold problem. Takvi igrači bi bili najsrećniji da ih ona suprotna strana puca do u nedogled u njihov tenk, da oni dobijaju block damage, i da onako ožvalavljeni od sreće frfljaju kako su pro igrači, i kako onaj jadan preko puta ne može da uradi ništa da ih pobedi. E na njihovu žalost postoji gold, a postoje i igrači sa mozgom pa im vrlo brzo te iluzije o neprobojnosti sruše, i onda naravno dolazi do masovne histerije i kmečanja. I koja eto na kraju i eskalira tako akumilirana i dovodi do promena (koje su loše, ali o njima kasnije). I tu sad imamo ove neke podrgupe problema - utoliko što je redovan argument onih koji su protiv unicuma i plavaca i koji kmeče kako nikada od njih ništa ne bi bilo da nije golda. A i onih koji koji se međusobno glože i govore jedni drugima da tako loši nikada ne bi mogli da probiju jedni druge da nije golda. Nekada i najbolji igrači frustrirani činjenicom da ih botina izdominira (1 u 1000 slučajeva) reše da jebu mamu botu i da možda okrive nepostojeći ''noob luck'' i gold za to što je botina ipak uspela da nekada nešto uradi protiv njih. Međutim, imajući statistiku u vidu, ovih najboljih, to se jako retko dešava, već se dešava obrnuto. Opet da se vratim na ove sa početka pasusa. Oni npr i dalje žive u onom ubeđenju i gaje onu propalu i neutemeljenu filozofiju - jbg, ako ne možeš frontalno, flenkuj me, dođi mi zguza, pa me probij. Sa svim ovim TD-ovima sada koje imamo, a koji su krojeni za nubove (možemo i o tome da argumentujemo), sa svim ovim heavy tenkovima, i pogotovo sa svim ovim koridor mapama, takvo šta postalo je nemoguće, ali oni koji neguju tu filozofiju iz razloga svog bezobrazluka neće da priznaju da takvo šta naprosto nije realno u jedno 80 posto situacija.

I na kraju, kada se spoje ove dve dimenzije problema, mi dobijemo masovnu količinu kmečanja i vapaja za promenama, i na kraju WG reši da nas time i ''počasti''.

Reši da nas počasti tako što će dići dmg na regularnu municiju, a gold ostaje isti :D I tako što će dići hp tenkova. I ja prosto ne mogu, a razmišljam danima u slobodno vreme, da dokučim šta ti debili hoće time da postignu. Oni valjda žele ovim da najpre motivišu igrače da pucaju regularnu municiju zbog povećanog dmg. Sa druge strane hoće da ugode botovima tako što će im dići hp tenkova, da kada im OPET NE USPE košenje, ovaj put u borbi provedu ipak koji sekund više. Dajem im 20-ak sekundi više. Jedino što će sjebati unekoliko je average damage na tenkovima, ali i to ne previše.

Po meni, rade veliku grešku sa svim ovim, jer rade promene koje neće dovesti do efekata. Ovo sve nisu ni trebali dirati, jer ovaj sistem traje već dugo, i što je najbitnije - DAJE JEDNAKE MOGUĆNOSTI SVIMA. Međutim, vapaj onih koji bi da budu bolji a nikada to neće biti, bio je previše jak. Ali, opet ja ponavljam ono da će se gorke suze roniti kada se shvati da ni ovo neće od lošeg napraviti boljeg, a od dobrog lošeg. 

Ako su već rešili da nešto rade, onda je to trebalo da se svede na to da armor ima svoju upotrebu, ali isto tako da tenkovi imaju JASNE slabe tačke na koje se neće u pitanje dovoditi probojnost. I na to plus da se bez odlaganja ukinu tenkovi tipa Type 5 i Fv183 i FV4005, koji su isključivo napravljeni za igrače botine, objasniću. I onda ne bi bilo kmečanja, ako se nakosiš kako treba, neće te probiti, ali ako te pogodi u weak spot, nema pomoći. Ovo drugo, da se ukinu ovi tenkovi na steroidima. Ne zato što je njih nemoguće izdominirati, izdominiram ih gotovo uvek, možda ne jednom u 50 situacija. Nego što ne možemo braćo pričati o tome da armor treba da ima upotrebu, a da ti onda izađeš i bez ikakvog nišanjenja da mi skineš minimum 600-700, a nekada i da me sjebeš potpuno.

Ali, kažem, u ovoj igri nažalost ima ogroman broj nesposobnih ljudi koji ne znaju da nišane, ne znaju da čuvaju hp, a hoće da ih se ne vređa i zove dobrima. I kao produkt WG ove želje da im izađe u susret mi imamo tenkove poput tog Type-a, FV-a oba... Čisto da i oni nešto dmg naprave, a da ne moraju nišaniti, jer su nesposobni da to urade a da ne ode 3/4 hp minimum. Da diskriminacija ne postoji ni na bržim tenkovima, čisto da mogu da teraju i nešto brzo, dobili su točkaše, sa kombinacjom brzine formule, legalizovanim aim botom, hirurškom preciznošću, ali i critical hitovima kada ih pogodiš, čisto da i kada ih pogodiš ne izgube hp uvek nego da pobegnu i prežiuve u borbi duže od 13,7 sekundi. Naravno da sada tako retardirani žvalave po Frontline-u. E kada WG ukine takve zajebancije, onda možemo da pričamo o armoru i upotrebi armora. A ja se takvih promena ne plašim, jer znaću tada koliko i sada, a onaj koji nije znao, neće znati ni tada. A ljudi odbijaju da shvate da ne postoji magični štapić koji će ih naprasno učiniti boljima u ovoj igri, niti da će one bolje učiniti lošijima. I da se potrude da shvate, možda bi nastojali da nauče nešto, a ne da zavise od ovakvih promena, koje, još jednom napominjem, neće apsolutno ništa rešiti. 

A istorija botovskog kmečanja je duga, i produktivna. Setimo se samo noćnih napada na SH. Jbg, tada se znalo, isproziva te botina u randomu, ideš lepo kod komande, zakaže se napad na njihov SH i onda ih orobiš kao majmune. Ako se uopšte isplati napadati ih, jer je 90 posto njihovih SH-ova bilo beskorisno i nedovoljno atraktivno da bi se budili u 4 ujutru. Mada, najlepše smo se provodili vikendima. Vikendima dođemo pijani iz grada, okupimo se kao banda oko 2, 3, 4 ujutru i onda tako pijani orobimo SH botovima. Upadnemo kao razularena banda, palimo, silujemo i uživamo. Dovoljno hrabri se posle toga opet jave u chatu, pa mi opet upadnemo kao razularena banda, palimo, silujemo i uživamo, dok god imaju resursa. Znači klasičan linč, silovanje, nasilje.  I tako se ja setim starih vremena i silovanja, i onda odem u digresiju. Elem, da se vratim na temu. Posle toga, WG izađe u susret njima i zabrani linč, silovanje i nasilje, i tako botići postanu srećni. Sada lepo uvedu da retko kada mogu da sretnu bolje, sada sreću najviše jedni druge, ali i mi srećemo svaki dan jedni druge. Naravno, kako je botovskih klanova 99 posto, onda se oni sreću sa mnogo različitih protivnika, a mi se vrtimo sa max 10ak istih iz dana u dan. I niko ne postavlja pitanje da li je nama dosadno, da li i mi imamo pravo na zanimljivu igru. A pazite - svi smo imali jednake mogućnosti da naučimo ovu igru i da napredujemo u njoj, a sada ispada da smo faktički kažnjeni jer smo želeli da učimo i jer smo naučili ponešto o svemu ovome. Isto, tri artiljerije ili dve, dovoljno je, i XVM fokus, ma to je nebitno. Važno je da botine iz ćoška udaraju sa jednim prstićem. Ko jebe dobre igrače, njih je i zvanično po statistici servera manje od 5 posto, tako da ono, nebitna skupina. Dakle, promene u SH, uvođenje ovih retardiranih tenkova, potom navodni nerf artija i dodavanje stun efekta, smejurija do smejurije, i evo sada i ova promena. 

Međutim, iako same promene nemaju nikakav pozitivan efekat, ja ih donekle razumem, jer je 90 posto konzumenata upravo iz te populacije lošijih igrača, i naravno, kompanija koja radi za profit mora da udovolji najvećem broju igrača, nemam problema sa tim, svako bi tako vodio posao. Međutim, neka bar onda ne pričaju o pozitivnim efektima promena, jer ih nema u ovom slučaju. Kažeš lepo - moramo da udovoljima brojevima, a ne kvalitetu, proseku a ne napretku, lošem a ne boljem, novcu a ne skillu. Stvar jasna kao dan, logična i nema problema. A ovako, smešno je... 

EDIT: A najviše me raduje kada vidim bezbroj komentara na engleskom delu foruma tipa - finally unicums will not spam gold and we will be equal. Kakvi debili, zaista mnogo njih živi u ubeđenju da ćemo sada da budemo ''jednaki'', da će sada naprasno skill da opadne, a da će nečije znanje da poraste. A takvim krvoločnim i neutemeljenim stavovima se WG mora voditi da bi udovoljio. Znaju i oni da se neće ništa promeniti, ali bar da daju malo šećera i vode ovoj velikoj većini, da ih malo osveže i resetuju... 

Evo i slika koja jasno objašnjava zašto moraš da podilaziš ovakvim neutemeljenim nagonima, prosto, brojevi su takvi kakvi su, i moraš da udovoljavaš. 

Na 3 500 000+ igrača ovakvi statsi: 

Q10Ypd2.jpg

U procentima, manje od 5 posto plavaca i unicuma, sa svim rerollovima. 

• Plus 1

8 hours ago, File said:

Primer: klinac vidi da ebr ide ko formula i skida HP ko teski tenk. Naravno treba doci do njega , ima da se istrazuje i skuplja srebro,  klinac nema vremena za to, hoce ga odmah. E , tu je tata sa karticom i nimalo vremena za svoje dete. Daje mu karticu ( samo ti sine trosi ) , a u premijum shopu imas sve sto ti treba. Plus u igri ti daju one kartice da smanjis 10%-20% potrebno iskustvo i eto za 10 dana tenk u garazi. Nama je LOL H4NI a njima pare na Kipru.

ovo je bio slučaj i do sada, bez obzira na tenk... ja sam pitao konkretno kako  povećanje alfe i hp-a povećava njima profit. tvoje napisano je već odavno poznato.

Kapiram da jos niko nije procitao Raletov post, jer me cudi da ne kmeci niko jos ovde na ovolike prozivke botova, a ima ih i ovde. :music:

Elem, ja pokusavam tamo da objasnim u onom cetu. Sta se koji kurac likovi tripuju da cu sad manje da ih samaram jer se smanjuje steta, ukidaju gold granate, sta god. Alo bre rodjaci, pa imate isti pristup gold granatama ko i ja sve vreme, da imate mozga i da znate da ga koristite samarali bi i vi mene malo cesce od 1 u 50 partija i mozda bi dogurali do tamno zelenog eventualno svetlo plavog wn8.
Nikako da shvate da je srz unikum igraca poznavanje mapa, mehanike, svesnost situacije, citanje setapa i citanje protivnickih poteza. Gold je tu samo jagodica koja dodje na tortu od 3 sprata. Ali kome to objasniti.

3 hours ago, DrazaDestroyer said:

da imate mozga i da znate da ga koristite samarali bi i vi mene malo cesce od 1 u 50 partija

Samo se sa ovim delom nikako ne slažem. Koriste ga itekako, ali kmeče i plaču (jer jbg kada se kmeči onda samo unicumi i plavci koriste gold, a mi jadni pošteni).

Bukvalno se radi o onom principu - ''Svi pošteni, mog bicikla nema''. Znači šure goldinu svi. Ali jbg, posle tog opaljenog gold shella, on često hoće sa 1600 hpa da pretrči preko livade, pa ga malo pomilujemo u trku. Hoće da ide yolo push, pa ga pomiluju. Hoće da se sidescrape-uje pa ga malo pomilujemo po celom boku tenka jer ne zna to da uradi kako treba. Hoće jbg i da proviri na ćošku da izvidi, pa ga mi izvidimo za pola hpa momentalno. Hoće da zauzme neku poziciju koju je video na nekom streamu, sa potpuno petim tenkom i u potpuno različitoj situaciji, pa ga pomilujemo opet... Hoće da da jedan glupav shoot, pa primi 5 momentalno za taj jedan... Ne prati uopšte rotacije protivničkog tima, pa ga onda iskidaju jer su mu došli sa leđa, ali onda pinga ostalima koji su uspeli da rotiraju i pobegnu, pa im kuca ''fucking pussies'' i slične situacije... 

Dakle prijatelji moji,  upravo u tim situacijama nastaje razlika u kvalitetu, a ne u shellovima. Ali botovi nikada neće hteti da priznaju da ne znaju dovoljno, i da se nikada i nisu trudili da nauče dovoljno, pa je uvek lakše tražiti krivca u svemu osim u samom sebi. A stara poslovica kaže - ''Ako hoćeš da ti Bog usliši molitve, malo mu i pomozi''. Ili ona - ''Knjige braćo, a ne zvona i praporci''. Prema tome, manje kmečanja, a više shvatanja igre, manje pravljenja 50 IQ grešaka, i videćete da vaš problem nije bio u gold municiji.  To je svima najprijateljskiji savet.

11 hours ago, ralesm1989 said:

Da krenem malo od istorije i od početaka. Gold municija je pre bila kupovana samo za gold i to je bilo nepravedno rešenje, a ne ovo danas kakvo imamo, a za koje botine plaču. Jer je to upravo bio sistem koji je mnoge ljude bukvalno onemogućavao da budu jednaki u borbi, jer ako nemaju golda na acc, nema ni gold municije. 

Ne bih baš rekao da je bilo nepravedno, tenkovi su se uredno bušili običnom municijom, ako je bilo situacija gdje se nije moglo bušiti zbog hulldowna, išlo se na flank, igrači su razmišljali, uvijek se našao netko tko će povući druge u rush, nije se kao sad odmah prebacivalo na gold u deri, bez ikakvog mozga (bilo je i na početku mudonja koje su trpale gold u konish na vk i spamali, međutim takve se baš nije previše doživljavalo, imao si otvorene mape, a ne koridore pune hulldown pozicija...

Ja nemam problema sa goldom jer mi se jebe za igru i njihovu kurvinjsku politiku, ali bih volio da se na svaki tenk dalo određeni broj gold granata koje se mogu nositi (kao što se nekad nosilo u klanskim) pa ćeš to pucati po važnim metama, a ne po svima.

Ili nek ukinu ap čisto da prekinu farsku u kojoj se kao brinu za igrivost, a gledaju samo i isključivo profit. Kurve su i HE sjebavale, gdje neće ostalo.

• Plus 2

3 minutes ago, Pips said:

ali bih volio da se na svaki tenk dalo određeni broj gold granata koje se mogu nositi (kao što se nekad nosilo u klanskim) pa ćeš to pucati po važnim metama, a ne po svima.

I ovo mi je bilo prihvatljivo rešenje. Ali po običaju, zašto bi izabrali bolje rešenje, kada mogu gore.

38 minutes ago, ralesm1989 said:

I ovo mi je bilo prihvatljivo rešenje. Ali po običaju, zašto bi izabrali bolje rešenje, kada mogu gore.

Meni ovo apsolutno nije prihvatljivo. Ocu da spamujem gold dok god mi se spamuje i boli me kurac. Ne zanima me nista ograniceno.
Oces da ne spamujem gold, napravi mi da mogu da uradim nesto po pitanju flenka a da me u toku tog flenka (gde je to moguce, tipa na 3 mape) ne odsrafi neki autisticar koji baca drkicu jednom rukom a drugom klikce sa strvom, griletom ili tako nekim kurcom koji ce me izrendati dok ni ne dodjem na ledja ili flenk.

1 minute ago, DrazaDestroyer said:

Meni ovo apsolutno nije prihvatljivo. Ocu da spamujem gold dok god mi se spamuje i boli me kurac. Ne zanima me nista ograniceno.
Oces da ne spamujem gold, napravi mi da mogu da uradim nesto po pitanju flenka a da me u toku tog flenka (gde je to moguce, tipa na 3 mape) ne odsrafi neki autisticar koji baca drkicu jednom rukom a drugom klikce sa strvom, griletom ili tako nekim kurcom koji ce me izrendati dok ni ne dodjem na ledja ili flenk.

Naravno, prethodnica ovakvom ograničenju je da ne postoji ovoliki broj koridor mapa, da ne postoje oni tenkovi za invalide koje sam nabrojao, i tako to. 

13 hours ago, H4NI said:

ovo je bio slučaj i do sada, bez obzira na tenk... ja sam pitao konkretno kako  povećanje alfe i hp-a povećava njima profit. tvoje napisano je već odavno poznato.

Svi tenkovi sa spiska su X tier za koje ti treba gomila partija da se dodje do njih. Sve ih imam ,osim male francuske formule i znam ( kao i ti ) koliko mi je trebalo vremena i zivaca za svaku desetku koju imam. Nece vise niko da krene u istrazivanje od tier-a 1 pa 2, 3, 4.... hoce odma jebeni crvendac desetku.Ponekad posle partije pogledam igrace i njihovu statistiku . Nemogu da se nacudim kako je dosao do X-ke sa 3-4k partija ?? Jbt pa ja sam tad tek igrao 7-8 tier !!! Zato su dali npr. onaj MS-1 sa kojim si nabacio 100-150 k iskustva koje prebacujes u slobodno naravno zlatom, koje kupujes naravno karticom tj. pravom lovom. E sad, kao sto je Rale vec rekao, crvenac kuka kako ta desetka skida malo a umre za 0.0001 sek. I opet, kao sto je Rale vec rekao WOT ima neodoljivu potrebu da ispunjava zelje crvendaca i eto nam tog spiska sa alfom i hp-om. Znaju oni u WOT-u da ce sad crvendac da bude srecan ( sad ce da opali jedan put vise i da pozivi 0,0002 sek. duze ). Nisam video ni jednu promenu u igri a da to nije bilo u vezi same zarade za WOT, tako da sigurno ni ova promena alfe i hp-a nece biti bez zarade. Rekao sam vec. Neko je to dobro i lagano smislio na vecem uzorku nego sto ga mi vidimo kroz partije. Nzn sto vas to toliko dodiruje, nisam neki igrac ( obican zelembac ) ali mene cak raduje. Sada cu lakse da odradim misije koje zahtevaju da napravis gomilu stete.

Rale : " A najviše me raduje kada vidim bezbroj komentara na engleskom delu foruma tipa - finally unicums will not spam gold and we will be equal . " Ovo sve objasnjava. WOT im je dao da dodju do desetke bez imalo muke a sad su srecni jel misle kako ce da kokaju sve redom bez nisana. Hahahaaa... Hocete biti isti al u kurcu mesecu.

Posted (edited)

Evo ga primer. wisky777, 10k borbi, 45% pobeda. Ima devet tenkova X tier-a ??????? Devet , al niti jedan sa gornjeg spiska. To je potencijalna musterija za te tenkove. Naravno da ima Fosh155 ( 390 borbi , 43% pobeda). Bio bi on bolji u Fosh-u al jebiga, tuku ga ljubicice goldom pa ne mogu da dodju do izrazaja negove sposobnosti kao igraca.

Edited by File

Ko je, kad i i gde napisao da se unicum postaje spamanjem golda, ko je uopste pisao da gold spamaju samo unicumi? Ja sam pisao o preteranom udaranju golda uopste a ne o vama dvojici i o tome kako ste vi ljubicasti demoni i licimuri a neki tamo crveni bot prepodobna mati. 

16 minutes ago, Brundisa said:

Ko je, kad i i gde napisao da se unicum postaje spamanjem golda, ko je uopste pisao da gold spamaju samo unicumi? Ja sam pisao o preteranom udaranju golda uopste a ne o vama dvojici i o tome kako ste vi ljubicasti demoni i licimuri a neki tamo crveni bot prepodobna mati. 

A sta je problem sa preteranom upotrebom golda? Dje je frka? 

11 hours ago, File said:

Svi tenkovi sa spiska su X tier za koje ti treba gomila partija da se dodje do njih. Sve ih imam ,osim male francuske formule i znam ( kao i ti ) koliko mi je trebalo vremena i zivaca za svaku desetku koju imam. Nece vise niko da krene u istrazivanje od tier-a 1 pa 2, 3, 4.... hoce odma jebeni crvendac desetku.Ponekad posle partije pogledam igrace i njihovu statistiku . Nemogu da se nacudim kako je dosao do X-ke sa 3-4k partija ?? Jbt pa ja sam tad tek igrao 7-8 tier !!! Z

Pa i ja sam imao prvu desetku tako negdje... Na 10.500 partija sam imao 5 desetki...

A realno, nikad grindanje nije bilo lakše, potreban je samo premium. Imaš rezerve za exp, imaš bonus na premium, imaš x3 za pet partija, imaš misije sa dodatnim expom, imaš klanski boost.

Trenutno grindam T110E3

fshdkljh.png

Osmicu sam istražio za 23 partije, devetku za 42. Trenutno imam oko 26.000 expa sa 11 partija na T95

Posted (edited)

Jeste, H4NI, u pravu si . Ali ti si odlican igrac. Crvendac ima win rate 45%, damage 300, prosecan exp 250,.... i to me interesuje , kako je stigao do X tier-a za 3-4k partija ??? Po meni samo prem shop i kupuj sve zivo sto se nudi.  Zlato, prem nalog, bustere, bonuse x3 i x5, rezerve, srebro, popravke, prva pomoc, kamuflaze,nabijace, optiku, ..... sve zivo. Meni naocare eksplodiraju dok nabacim srebra za jednu desetku !!!!

Edit:

Nema vise ni grindanja posade. Dva miliona srebra i eto je !!! Sve za kmecavce koji ti pune dzepove !!!!!

Edited by File