Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Antun86

AMX M4 mle. 49 (liberte)

Recommended Posts

Ajmo malo popuniti ove teme o tenkovima po nacijama. Evo ja ću krenuti s ovim francuskim premium osloboditeljem jer mi je definitivno jedan od 3-4 najdraža i najbolja tenka koja sam vozio. Nisam neki unicum no ovaj tenk mi je baš legao i s njim držim vrlo visokih 60% WR. Glavna prednost mu je odlčan frontalni armor posebno kupole koja ima dosta veliki mantlet te je jedino slaba na ventilacijskim otvorima i depresija topa koja mu omogućava odlično hull down pozicijoniranje. Sam frontalni oklop zaista mnogo toga odbija i tenk je u borbi prsa u prsa u svom tieru tata a često je opasan i u t9. Sa desetkama zahtjeva malo opreza i korištenje odlične depresije topa. Mobilnost mu je također za heavy vrlo dobra, top pouzdan, penetracija odlična a i dpm nije loš i tenk je baš dobar za gomilanje srebra a i vrlo je zabavan. Slabost su mu bokovi i po meni ih treba što manje izlagati te ga koristiti što okomitije i koliko god je moguće (s obzirom na tier bitke )ići u prvi red jer ovaj tenk tome služi i to može dobro odraditi posebno na tuneliziranim mapama gdje može sačuvati bokove. Ako nekome treba zabavan premium koji dobro zarađuje i ne traži pucanje golda u 99% slučajeva ovaj tenk je po meni solidan izbor

Nekako mi je uvek delovao spor i nepokretan, mada ga mnogi hvale. Ja lično sam sa njim imao problema samo kad smo isti tier, ako ne pucam gold i ako mi je okrenut frontalno, umelo je da bude jebeno. Ali čim sam viši tier, a pogotovo desetke, radio sam mu šta sam hteo. Doduše, on i nije pravljen da se kolje sa desetkama, ali ono...  Nekako sam primetio i da ga ljudi u SH ne forsiraju toliko jer kažu da je spor. Ali ono, ti ga imaš pa ti treba verovati na reč da tenk nije loš...

Možda je stvar u tome da mi je legao jer ja s nekim tenkovima koje sam igrao u početku WoT karijere nisam mogao uhvatiti 45% WR dok s nekima danas hvatam i 55-60% bez neke velike muke. Nije neprobojan, nije možda ni najbolji tenk za SH ali u rendomu gdje među t8 upada u oko 40-50% bitaka je i za prosječnog igrača koji malo skuži kako ga igrati odličan pogotovo jer zaista ima puno igrača koji jednostavno ne znaju gdje ga gađati pa znam pokupiti i po 4-5k blokirane štete.  Mana mu je ovisnost o timu ako nije top tier i što skoro svaki bočni pogodak gori ili ode municija, no kada se sve zbroji po meni je to jedan od  najboljih premiuma koji se mogu kupiti.

čini se da ti liberte nije legao...

Sorry na 3 ista posta, nešto mi sporo sejva komentar pa se omakla 3 ista, molim admine da obrišu ova dva kad ne mogu sam. E da kako stavite ovo sa WR i statsom ispod svojih postova ?

1 hour ago, Antun86 said:

Sorry na 3 ista posta, nešto mi sporo sejva komentar pa se omakla 3 ista, molim admine da obrišu ova dva kad ne mogu sam. E da kako stavite ovo sa WR i statsom ispod svojih postova ?

Ideš lepo na wotlabs, tamo imaš ispod statistike opciju signature, odatle ides na copy image, onda ovde na account settings, signature, i paste... Ako treba pomoć, viči...

• Baš si srce 1

Jel tko ikada ovo dobio ??? Pogodila me odlična partija sa Amx M4 i dali mi ovo nakon bitke

Bitku sam i uploadao jer je paš interesantno kako sam sa 10% healta pokupio 4 killa. Na kraju Scorpion sam skine dva zadnja meda i ostanemo ja i on jedini. Na kraju mi se posrećilo da i njega dokrajčim. Evo i link ako koga zanima http://wotreplays.eu/site/4331707#ruinberg-antun86-amx_m4_mle_49

shot_042.jpg

• Plus 2

Posted (edited)

Da ne otvaram novu temu, ubacit ću se ovdje.

Francuski tier 9 teškaš AMX M4 mle. 51 - iskustva, zamjerke, pohvale? Vrijedi li uzeti ovo pa lupati prema desetki? Vrijedi li ova devetka igre i vrijedi li desetka eventualne patnje s ovim? Skužio sam i sam kroz igru da je jak u oklopu kad je pozicioniran frontalno. Kontam da su mu bokovi mana kao i ovoj opisanoj osmici na početku teme (no to je nekako klasik kod Francuza, nijedan njihov tenk nema jake bokove kao naprimjer većina sovjetskih teškaša, kontam da su čak i njemački i američki HT tvrđi kod bočnih udaraca).

No dobro, mana oklopa osim frontalnog mi je poznata. Što ima još kod njega zbog čega vrijedi ili ne vrijedi? Top? Penetracija? Brzina? Moduli koji odlaze non stop? Gori kao hepo kocka?
Odavno mi je zapeo za oko kada bih ga sreo prekoputa, pa rekoh ajde da možda njega probam uzeti. No primjećujem da ga ljudi slabo koriste kroz random (za klanove mi je isto poznato, no to mi je manje bitno) pa pokušavam shvatiti u čemu je kvaka. Da li ok za igranje ili da ga zanemarim onako kada se saberu svi njegovi plusevii i minusi? 

Edited by Scotsman_Cro

Dragi moj Skoti... Ja sam ga relativno skoro igrao i meni je super tenk. Prvenstveno jer ja volim da se zalecem napred i ako je tenk mekan, popusim tvrd. Ali sa ovim tenkom sam mogao, pogotovo kad sam top tier da idem i izbijam zube. 

Kao sto si rekao tvrd spreda, mekan sa strane (al svi su takvi jebem li ga). Top je sasvim dobar za tier 9, pokretljivost i brzina sasvim solidni za HT. Nisam primetio da gori nesto cesto.

Meni je stvarno bilo uzivanje igrati ga, dok se npr sa 10kom totalno ne snalazim i ide daleko losije nego ovaj (a u biti su isti tenkovi :S)

Ako ti je do uzivanja, moj savet ti je da ga igras svakako. Ako ti je zbog koriscenja 10ke u ne znam kakvim turnirima / CW bla bla onda jbg... 10ka ne moze bas da se bije sa ostalim 10kama :)

• Plus 1

Slabo jako znam o ovom tenku da bih bilo šta detaljnije pisao, ali znam da svako ko je igrao tu liniju, hvalio je tu devetku, i to prilično, ali zato pljuvaše desetku... tako da ono, mislim da se sa devetkom nećeš kajati, sudeći barem po onome što sam čuo bukvalno od svih koji su o toj liniji pričali.

• Plus 1

Devetka je za svoj tir odlican tenk. Grindao sam je od stock pa na dalje i ostala mi je u lepom secanju. Desetku makar ja ne znam da igram.

• Plus 1

Izgrindaj devetku, dobra je ali je nemoj prodati, sacuvaj je. Prica se da ce tu biti nekih izmjena

• Plus 1