Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
H4NI

Covid

Recommended Posts

Poprilično kasnim s otvaranjem teme, no kako je kod vas? Jeste zdravi, pod karantenama, radite redovno ili šta već?

Nikako da se naviknem da čekanje u redu... Idem u trgovinu, stojim u redu. Idem u pekaru, stojim u redu. Policija radi pregled papira, čekam u redu. Nema više ništa na brzinu. Stvarno treba ići jednom tjedno u trgovinu, pa šta kupiš kupiš, više sreće drugi puta.

Zadnjih dana se izuzetno širi, no bilo je i za pretpostaviti  nakon nedjeljnog potresa. Čujem da ljudi koji su stalno doma već lagano oboljevaju na živce i ne znaju što bi sa sobom.

Posted (edited)

S obzirom da radim u vojsci, radim svakodnevno. Za sada svi clanovi porodice zdravi. Nemam problema sa policijom a krecem se po potrebi i za vreme policijskog casa obzirom da se na mene ne odnosi ali to je uglavnom u svrhu odlaska na posao i dolaska sa posla. Pripremljeni za rad u razne svrhe . Mozda i nije lose to sto radim jer bi kuci izludeo u izolaciji. Za sada nemam problema sa snabdevanjem u trgovinama s obzirom na to da nisam primetio nestasciu namirnica sem na pocetku toalet papira (koje smo seronje) brasna i maski koje ionako upitno stite. Ocekuje se sirenje pa ce mo videti kako se situacija odvija. Za sada me nervira visi ping i lag kada krenem da u ono malo slobodnog vremena probam da odigram koju partiju.

Edited by 890

Kod nas u Banjaluci je situacija koliko-toliko OK. Uvedene su strozije mjere i cini se na vrijeme. Jos samo da su zatvorili granice i napravili karantin za one sto dolaze iz inostranstva broj zarazenih bi svakako bio mnogo manji. Danas je policija napisala jednoj zeni kaznu od 250 evra jer je bila na ulici a starija je od 65 godina. Mnogo je to para za jer joj penzija skoro sigurno manja ali i narod je blentav i neposlusan.

1 hour ago, Lanser6 said:

u Banjaluci 

Da poprilicno je dobro, nismo bas toliko ni odgovorni, evo samo ove press konfernecije, fino to kamera snimi ali ono iza kamera ne vidimo, tu su novinari jedan na drugom, gdje oni zavrse na kraju videcemo, Za sad nema puno zarazenih, ali evo nocas su prijavili 22 nova slucaja, tako da ce vrijeme pokazati, da li se na vrijeme ovo odreagovalo, Prvi klaser je pusten iz karantina. U mojoj okolini u mom naselju,  je prilicno mirno, sad je jos mirnije, disciplinovani smo, Spustim se  tu do nekog veceg marketa i nadjem sve sto mi treba, ali ja uvjek kupujem ono sto mi nestaje, tako da tu nisam vidio problem,  Najavljuju jos strozije mjere.

Ja se prilagodavam ovoj situaciji  jer mi je sad puna kuca, a do sad sam bio sam veci dio dana. Sad zena radi od kuce, klinjo ima casove na TV, uglavnom nije mi dosadno.

Što se tiče Srbije, pa i mog grada, jbg, držimo se nekako. Ovi naši su se na početku jako sprdali, pogotovo onaj šarlatan doktor Nestorović sa šopingom u Italiji (ne zanima me njegova stučnost, ni to što kaže da je hteo da skine paniku, tako se panika ne skida), sad je situacija zategnuta, mere su na snazi, među najstrožijima u Evropi definitivno. Neki kažu da je to dobro, neki kažu da nije, jbg, ja se trudim da poštujem, i mislim da generalno rade kako moraju, odnosno, videli smo svi šta se u Italiji desilo, tako da taj scenario mora da se izbegne. 

Što se prodavnica tiče, ima većina stvari, velika većina zapravo. Problem je sa ovim medikamentima, ali tako je svuda, alkohol medicisnki ne možeš naći nigde, maske i te rukavice su dobijali u par navrata, to hajde i možem tu i tamo. Zavisi kako gde.

Ono što se mene tiče, naravno da ne prija izolacija. Ali imamo jedan tu psihiloški rat, svako od nas vodi sam sa sobom. Na primer, ja nisam boravio nešto posebno napolju kada izolacije nije bilo, a sada mi jako na nerve ide činjenica da posle pet ne mogu nigde. Ali kažem, to se u glavi rešava. Ono što sam definitivno siguran, to je da kada se sve smiri, i kada situacija dođe, svoje slobodno vreme ću drugačije rasporediti, u smislu pre svega fizičke aktivnosti i treninga. 

Uglavnom, ono što je manje - više izvesno, jeste da će april da gori, biće najzajebaniji, a ostalo zavisi od toga kako ćemo sada da odradimo u aprilu. Ja lično mislim ako se ne desi neki kolaps, da bi u maju već poneka mera mogla da bude postepeno ukinuta, i to najpre u pravcu da se policijski čas vrati od 17h na 20 h... Pa onda dalje... Mislim da će u aprilu staviti BG u karantin, i ta ostala žarišta, što takođe podržavam. 

A o samom virusu, jbg nisam stručan. Od toga da mladi ne oboljevaju, samo matorci, bogme, ja to i ne vidim, može svakoga da uzjebe, prema tome, šta da radimo, nego da se pazimo, a ako zakačimo, da lepo to izguramo. :)

P.S. Menjam toalet papir za medicinski alkohol :D

21 minutes ago, ralesm1989 said:

Uglavnom, ono što je manje - više izvesno, jeste da će april da gori, biće najzajebaniji, a ostalo zavisi od toga kako ćemo sada da odradimo u aprilu. Ja lično mislim ako se ne desi neki kolaps, da bi u maju već poneka mera mogla da bude postepeno ukinuta, i to najpre u pravcu da se policijski čas vrati od 17h na 20 h... Pa onda dalje... Mislim da će u aprilu staviti BG u karantin, i ta ostala žarišta, što takođe podržavam. 

A o samom virusu, jbg nisam stručan. Od toga da mladi ne oboljevaju, samo matorci, bogme, ja to i ne vidim, može svakoga da uzjebe, prema tome, šta da radimo, nego da se pazimo, a ako zakačimo, da lepo to izguramo. :)

Najzajebaniji ce biti mesec kad ukinu sve, a firme i ekonomija u kolapsu, ljudi bez plata po par meseci, a i u karantinu se mora jesti i piti i placati racuni. Pritom ce da bude tesko drmanje svetske ekonomije a ovih nasih sadasnjih mocnih 500 prosecnih evra po coveku, u stvarnosti realnih 300, ima da padne na jako niske grane.

Sto se tice oboljevanja u Njujorku je recimo oko 44% zarazenih od 25 do 45, tako da naklapanja o samo starima ne piju vode.

Sto se tice ove njihove gvozdene discipline nabijem je na kurac i nju i njih. Od 6 februara do 25 sam u dva navrata lezao na VMA i u KCS-u, kada su satro bile zabranjene posete zbog gripa, a ulazio i dolazio kako ko oce do ulaza, pa onda pacijenti silazili do istog.
Takodje, oni koji su malo budzetniji, uticajniji, poznaju vise ljudi imaju luksuz da im usred zabrane od gripa udje poseta u sred sobe. 
A ima i toga da je recimo dozvoljeno da izmedju dve vizite pacijenti odu malo do kuce, da iskuliraju pa da se vrate.

Tako da ako su im mere i sad takve, bas lepo nam se pise.

P.s Kako se drzimo znacemo kad budu testirali sve, a ne samo one sto su im pluca vec pocela otkazivati.

Posted (edited)

Evo da se javim i ja, nisam dugo. Ja radim, imam radnu obavezu jer proizvodimo hranu (jestivo ulje), mogu reći da naša proizvodnja može da zadovolji potrebe celog balkana pa i šire (8-10t na sat), tako da se ne brinete bar oko toga, u firmi su uvedene stroge mere još pre tri nedelje, zaštitne rukavice, maske i dezinfikaciona sredstva smo imali i ranije zbog prirode posla, malo me brine disciplina pojedinih radnika ali i to se popravlja iz dana u dan (ili sam ja možda malo više vojnički nastrojen). Porodica je ok, brinem svakako, pokušavam što više da se izolujem kada dođem kući. Što se tiče situacije u celoj državi i regionu, brinu me brojevi preminulih osoba u Srbiji u odnosu na region, mislim da je to posledica ukupnog zdravlja nacije (sankcije, nekvalitetna ishrana zbog malih primanja, takođe i to da 80% stanovništva nije bilo na moru ili planini unazad 20 godina i naravno bombardovanje osiromašenim uranijumom, što mislim da će tek sad pokazati prave posledice). Takođe, jako mali broj testiranih oko 5.000 do sada mislim da ne daje pravu sliku u Srbiji, činjenica da u nekim regionima nema zaraženih ne znači i da ih stvarno nema, tako da moramo biti još i dodatno oprezniji. Frke koje neki prave oko kvaliteta smeštaja na sajmu i ostalim halama takođe pokazuje i koliko smo razmaženi i smotani, slažem se samo u tome da u tim prostorijama treba da bude toplije jer nekom ko ima temperaturu, svakako je već samim tim hladno. Informisanje mislim da nije bilo adekvatno u samom početku ali i to se popravlja. Sve u svemu, držite se tenkisti, sve najbolje, sad je prilika da se zatvorite u svoje virtualne tenkove a da vam niko na tome ne zameri.:Smile_Default:

Edited by Paprone

A ja se vratio iz grada na selo, ne bi li malo video sunca za vreme policijskog časa... A i može preko brda malo socijalizacije... 

Plaši mi budućnost ekonomije, imao sam raznih ekonomskih planova ove god, al sad to ode za sledeću... 

A i to što za 10 dana idemo na odmor i ne zna se kad se vraćamo, stao izvoz a i domaća prodaja... Pa je pitanje i kakve će buduće plate biti... 

Al aj može i gore, drugar u januaru napusti ovde posao, da bi umartu išao preko, sad klinac, sedi kući bez prihoda...