Jump to content
Avnojac

Pitanja/Odgovori

Recommended Posts

Kao i na starom forumu sve u vezi igre. Da ne bi preplvili forum novim topicima, jednostavno postavmo pitanje ovde..... :D

-Elem, mene zanima da li vredi ici na francusku td liniju? Malo su sredjivali te tenkove?! 

- A zanima me i francuska LT linija? Rus ili France? 

Posted (edited)

Koliko sam primetio FR TD linija je i dalje krs samo je manji krs nego ranije.

Francuska LT linija je sasvim solidna dok je rus najcesca pojava u CW od LT tenkova (nemacki RU ima upotrebnu vrednost na nekim mapama gde se moze izbustovati na neku retardiranu poziciju) .

Obe linije su sasvim ok sa sasvim solidnim tenkovima na svim nivoima. Jedino eto preporuka je da se krene sa RU linijom jer su sada na popustu ovog meseca i imas bonus na treniranje posade. U svakom slucaju 3 zenska clana posade su must have i za t10 rusa i francuza. Obavezni su barem komandiri da budu zenski clanovi da bi mogla oba skilla za view range da se istreniraju jer je base view range od oba tenka a i vala celih linija na obe grane srednje zalostan za LT (380-390 msm da nema niti jednog tenka sa 400vr).

Kod francuza se taj problem i nekako resi jer mozes da stavis i optiku i ventilaciju jer nemaju mogucnost da stave nabijac. Kod rusa tu mogucnost tek dobijas na t10 kada na tenku uopste nije potrebno stavljati vertikalnu stabilizaciju jer ima vec fantasticne soft stats tako da kod njega ide nabijac,ventilacija i optika.

Znaci prva stvar koju moras gledati kada kreces i ruske i francuske LT jeste koliko imas dobru posadu. Da li imas vec neku posadu od 3-4 skilla pa da je pretreniras ili imas slobodne zenske clanove barem za komandire koji ce opusteno uz grind od t6-10 dogurati do 4 skilla.

Francuz inace za random, rus za cw.

Edited by Flaficasti_Oblacic
  • Baš si srce 1

Ja sam s Rusima vec na 8. Nisam zadovoljan. Ali i posada tek zavrsen prvi skill. Tesko sam igrao. Promasuje sedmica kao luda, a kontam da je tako i na dalje. Opet se okradjujem zbog posade. 

Francuzi me mame, LT-ovi mi za rendom deluju ok. 

A sto se TD-ova tice Nemce i Ruse da grindam ne mogu, Svedjane iz principa necu, Amera jednog imam, pa mi francuzi tu delovali zanimljivo.

Hvala, Flaficasti. Srce si ;)

• Plus 1

Ja sam sa francuzima stigao do tir 8 (treba napraviti 600k xp na njemu pa to malo traje)... Pa da bacim koju da znas sta te ocekuje u liniji....

Ovako redom:

-elc zivo njesra unisten kad su menjali lajtove, ali srecom tir 5 pa ces brzo pregrindati

-tir 6 amx 12t skroz ok tenkic prvi autoloader u liniji

-tir7 amx 13 75 meni je bio vrhunski tenk, leti po mapi, brzo klipuje, brzo puni , prezabavan tenkic, naravno da ga amerikanac t71 jede i losiji od njega, ali sam sa njim uzivao u svakoj partiji i zao mi sto nisam imao viska posade da ga ostavim u garazi....

-tir 8 bc12t na papiru deluje kao jadan tenk ali meni je licno prilicno zabavan, mada ja druge light linije nisam terao, i sa njim uzivam bas. Mana glavna mali pen na obe granate, pa je skup posto je dosta u tir10 mora dosta golda da se puca koje i onako ces da dingujes....  Ali isto vazi kao za sedmicu, leti po mapi, brzo klipuje, doduse malo sporije puni, ali ok. Tir za tir znatno je bolji 13 75, ali opet kazem i sa njim uzivam, izgrindao sam beta devetku sad polako punim xp za 13 90. Inace za 13 90 uglavnom svi kazu da je odlican, i znatno bolji nego sto je ranije bio (pre menjanja mm za lajtove)....

Inace tir 6,7,8 pored uglavnom loseg pena, karakterise i losa depresija a pogotovu elevacija topa, i to je jako cudno dok se ne naviknes...  I naravno svi zivi te ramuju, drugi lajt bilo koji te odvaljuje iz bubrega pa treba paziti na to, a za mediume da ne pricam....

E sad ako si pitao za ove vise tirove a ove si prosao jbg :D Reci ce ti neko drugi. 

• Baš si srce 1

Posted (edited)

Ne znam gde da postavim ovo u koju temu, vise bi bilo neka za cudjenje itd, ali ajd da postavim ovde. 

Ja msm da je neki bag na serveru bio, ace za ovu partiju?

Odnosno ova kolicina base xp za ovaj ucinak je bas cudan, tj mnogooo. Pa da sam sa osmicom pucao u iste tenkove tesko da bi imao vise od 1100 xp....

shot_016.jpgshot_017.jpg

Edited by nmaric1993

@H4NI , da nisu možda menjali nešto u vrednostima za wn8 skalu u poslednjih tipa mesec, mesec i po... tako nešto... u vrednostima očekivanog dmg mislim....?

1 hour ago, ralesm1989 said:

@H4NI , da nisu možda menjali nešto u vrednostima za wn8 skalu u poslednjih tipa mesec, mesec i po... tako nešto... u vrednostima očekivanog dmg mislim....?

jesu

1 hour ago, ralesm1989 said:

pa vrijednosti se mijenaju svaki dan... sada se to ustalilo već, ali nije bilo nikakvih drastičnih promjena

https://modxvm.com/en/wn8-expected-values/

54 minutes ago, H4NI said:

pa vrijednosti se mijenaju svaki dan... sada se to ustalilo već, ali nije bilo nikakvih drastičnih promjena

https://modxvm.com/en/wn8-expected-values/

Znaš šta me je uvek zanimalo. Jbg, možda glupo pitanje. Kada napiše expected damage za neki tenk, za šta je to expected? Mislim, za koju statistiku. Tipa, na 430U je 2100+. Za šta? Šta ja imam kad napravim taj traženi dmg, taj traženi spot, i to sve ''očekivano''?

Mislim da "expected" vrijednost  predstavlja prosjek svih igrača (na svim serverima) u tom tenku.

• Plus 1

5 minutes ago, H4NI said:

Mislim da "expected" vrijednost  predstavlja prosjek svih igrača (na svim serverima) u tom tenku.

Mislim da je rale pitao koliko bi to WN8 izbacilo. Ako sam dobro skuzio ovaj link to bi bilo: "a player with all rSTATSc = 1 would receive 1565 WN8".

Posted (edited)

NXLP90J.png

Zasto mi ovo stalno stoji na pocetku partije? Imam XVM. Da nestane moram desni klik, ima li ovo nekakvu funkciju?

PS: Ovo mi je od auto aima, umjesto Spotera sam ubacio PUSH001. 

Edited by pI0ska

Pozz

Ako moze malo  pomoci naime dobio tenk T-44 fl ali kada pokusam uci u borbu izbacuje poruku da vozilo nije spremno.

Hvala

Posted (edited)

Pitanje u vezi igranje u vodu. Nisam jako dugo igrao, cca 3-4 godine. I sad sa prijateljem sam želio igrati u vodu, a pošto na terenu koristim laptop i najlakše mi je igrati arty. Uglavnom ja uzmem USA M12 (T7), on uzme M44 (T6), i Neda da idemo u vodu zajedno. Uzmem niži/isti tier i opet neda. Pretpostavljam zašto je tako. Ali ako piše da mora biti ista klasa ili već što piše zašto nam Neda vod sa 2 iste arty?

Edited by Driv3rCRO

Poz Driver. Long time no see ?

Od patch-a 9.18 arty ne mozes igrati u platoon-u.

• Plus 2

Posted (edited)

Cisto da znas, stavili su da se arty ne moze vise utapati, zato neda da idete u vodu zajedno.

Edited by 80J4N
  • Plus 1

Posted (edited)
On 28. 05. 2018. at 19:32, 890 said:

Poz Driver. Long time no see ?

Od patch-a 9.18 arty ne mozes igrati u platoon-u.

Yes, long time no play😁. Vjerojatno se vidi iz moga pitanja. Znači, iako je ista klasa i tier, ja sa arty on sa tenkom, ne možemo isto u vodu?

P.s. lijepo je da me se netko i sjeća.😁😊

Edited by Driv3rCRO
  • Plus 1

Sem dinamickog platoona koji se kreira u borbi dve arty ne mogu kreirati vod.

Tenk i arty mogu u platun, isti tier naravno, kao i dva tenka isti tier. DVE ARTILJERIJE ne mogu zajedno u platoon nikako. :)