Jump to content
Sign in to follow this  
adisco

Konfiguracija za WoT? - jeftina, a odlična?

Recommended Posts

Ako može neko da predloži zadovoljavajuću konfiguraciju kompjutera za WoT. Odnosno, te komponente unutar kućišta/kutije, ali da je što povoljnije da ne kažem jeftinije.

Evo imam jedan primjer te konfiguracije, ako je to uopće dobar primjer. Molim mišljenje i moguće bolje (povoljnije u smislu cijene) prijedloge.

- radeon gigabyte windforce  r7 370 2 gb

- amd fx x6 6300 @ 3.5 ghz

- mb msi krait 970a sli

- 4 gb ddr 1866mhz

- ssd 120 samsung evo 850

- napajanje?

trenutno je totalno nepovoljno vrijeme kupovine računala... a sa starim nikad ne znaš što si dobio. Napiši koji budžet imaš i na kojoj uopće rezoluciji igraš, pa da se krene od nečega...

7 hours ago, H4NI said:

trenutno je totalno nepovoljno vrijeme kupovine računala... a sa starim nikad ne znaš što si dobio. Napiši koji budžet imaš i na kojoj uopće rezoluciji igraš, pa da se krene od nečega...

Ma izgleda da nemam šansi za novi kompjuter, a eto i ti kažeš da je nepovoljno vrijeme za kupovinu i stvarno jeste. Za potpuno novi kompjuter treba do 1500 Konvertibilnih maraka iliti do 6000 Kuna. Pretpostavljam da su u Hrvatskoj nešto povoljnije cijene nego ovdje u BiH. Ja mogu izdvojiti trenutačno 700 KM (2800 Kn) maksimalno, što je premalo. Tako da mi se valjda nameće da kupim polovnu grafičku jer stara grafička mi je crkla, a dosta mi je star kompjuter pa sam se usudio pomisliti da kupim novi, ali očito nemam dostatan budžet.

Moj kompjuter je ovakav:

- procesor: AMD Athlon(tm)II X2 240 procesor 2,80 GHz;

- RAM 6,00 GB;

- 64-bitni operativni sustav;

- Hard disc 1TB;

- ne znam koja je napojna jedinica ali navodno je neka veoma kvalitetna i nova je.

- Windows 7 Ultimate.

Imam mogućnost da kupim polovnu grafičku karticu (slična mojoj prethodnoj čak malo bolja) Nvidia Gtx 750 Ti 2GB za 200 KM (oko 800 Kuna) i kažu mi (ljudi koji ne igraju WoT) da će to biti dovoljno za WoT sa mojom konfiguracijom. A ovaj moj kompletan kompjuter vrijedi jedva i tih 200 KM i to ako ga bi uopće uspio prodati. Ne znam šta da uradim H4NI, kupiti sad polovnu grafičku i pokušati igrati sa ovom mojom kantom ili štediti za nov kompjuter do ko zna do kada, a sutra može biti smak svijeta.

Šta ti je život, 20-tak svjetskih nogometnih prvenstava i nekoliko partija WoT-a.

Ako kupis 750Ti za 200KM odnosno 100Eura, ostaje ti 500KM odnosno 250 Eura. Ne znam za koju namenu hoces racunar ali tih 500KM ti je dovoljno za Pentium G4560, Plocu sa odgovarajucim 1151 socketom i 8GB RAM-a a trebalo bi i da ti ostane novca. Jos ako nadjes polovno super. Ako od igara igras WoT trebalo bi da ti je navedeno dovoljno za pristojan fps u rezolucijama do HD.

• Plus 1

1 hour ago, 890 said:

Ako kupis 750Ti za 200KM odnosno 100Eura, ostaje ti 500KM odnosno 250 Eura. Ne znam za koju namenu hoces racunar ali tih 500KM ti je dovoljno za Pentium G4560, Plocu sa odgovarajucim 1151 socketom i 8GB RAM-a a trebalo bi i da ti ostane novca. Jos ako nadjes polovno super. Ako od igara igras WoT trebalo bi da ti je navedeno dovoljno za pristojan fps u rezolucijama do HD.

Treba mi samo za igranje WoT-a. Hvala ti puno na informacijama.

16 hours ago, pI0ska said:

Puno ti hvala. Odlično što ima dostava. Uopće ne tražim nešto posebno pa da mogu igrati u HD rezolucijama jer nikad i nisam. Samo da se posavjetujem sa ovim svojim popravljačem kompjutera jer moram, u slučaju svake moguće intervencije na kompjuteru od mene nema ništa, tako da se moram posavjetovati prije kupovine.

On 5/28/2018 at 18:09, adisco said:

Ako može neko da predloži zadovoljavajuću konfiguraciju kompjutera za WoT. Odnosno, te komponente unutar kućišta/kutije, ali da je što povoljnije da ne kažem jeftinije.

Evo imam jedan primjer te konfiguracije, ako je to uopće dobar primjer. Molim mišljenje i moguće bolje (povoljnije u smislu cijene) prijedloge.

- radeon gigabyte windforce  r7 370 2 gb

- amd fx x6 6300 @ 3.5 ghz

- mb msi krait 970a sli

- 4 gb ddr 1866mhz

- ssd 120 samsung evo 850

- napajanje?

Ova navedena konfiguracija je kod mene vec 2 godine i radi bez problema i na HD-u. Osim memorije koja je kod mene 16gb. Monitor je LG MP59G i grafika ga gura bez problema.

• Plus 1

13 hours ago, File said:

Ova navedena konfiguracija je kod mene vec 2 godine i radi bez problema i na HD-u. Osim memorije koja je kod mene 16gb. Monitor je LG MP59G i grafika ga gura bez problema.

Provjerio sam i košta oko 700 eura da se kompletira takva konfiguracija. Tako da ništa od toga za mene. :damn:

Posted (edited)
2 hours ago, adisco said:

Provjerio sam i košta oko 700 eura da se kompletira takva konfiguracija. Tako da ništa od toga za mene. :damn:

Izvinjavam se, nisam istrazivao cene. Ako imas vremena, pogledaj na sajtu "EMMI" prodavnice po Srbiji za cene delova koji ti trebaju. Mislim da se mozes uklopiti sa tih 700 km. Recimo: grafika - amd radeon RX560 2gb ( 15000 din.), ploca - MB AM4 Asus Prime B350M-K ( 9000 din.), procesor APU AM4 AMD A10-9700 ( 9700 din. ), radna memorija DIMM DDR4 8gb 2400 mhz Patriot CL16 ( 9800 din. ), hard disk koji imas ti je dovoljan, pa kada skupis kintu ti uzmi neki SSD ( minimalno 240 gb ).

Edited by File
  • Plus 1

1 hour ago, File said:

Izvinjavam se, nisam istrazivao cene. Ako imas vremena, pogledaj na sajtu "EMMI" prodavnice po Srbiji za cene delova koji ti trebaju. Mislim da se mozes uklopiti sa tih 700 km. Recimo: grafika - amd radeon RX560 2gb ( 15000 din.), ploca - MB AM4 Asus Prime B350M-K ( 9000 din.), procesor APU AM4 AMD A10-9700 ( 9700 din. ), radna memorija DIMM DDR4 8gb 2400 mhz Patriot CL16 ( 9800 din. ), hard disk koji imas ti je dovoljan, pa kada skupis kintu ti uzmi neki SSD ( minimalno 240 gb ).

Puno ti hvala za ove informacije. Sutra ću sve vidjeti šta od toga ovdje kod mene ima za kupiti, a i ovo što su naveli 890 i pl0ska. :Smile_honoring:

8 hours ago, File said:

Ako kupuje GPU nema svrhe uzimati APU jer si graficku vec pazario. U tom slucaju se gleda Ryzen 3 ako je vec platforma AM4.

• Plus 1

U pravu si 890. To sam naveo samo kao primer, nije mi bila namera da se pravim pametan, zato sam i stavio "EMMI" prodavnicu da pogleda na njihovom sajtu  cene i izabere.

• Plus 2

Evo danas sam vidio i imam ovu ponudu da kupim, a da iskoristim svoj Hard disc:

CPU: i5 3478 4x3,20GHz turbo bust 4x3,60; RAM 8GB DDR3; grafika: Nvidia GeForce GTX1050 2GB DDR5; na sve garancija 12 mjeseci.

Rekli su mi da će ovo biti uredu za WoT. Ako neko od Vas ima strpljenja, samo da mi potvrdi da je ovo uredu ili možda nije, pa da kupim. Hvala Vam unaprijed.

Ne znam koliko je to para, to su uglavnom kancelarijski racunari u koje je ubacena graficka, Prosjecan korisnik je vjerovatno zadovoljan takvom konfiguracijom. Ja imam nesto slicno, samo procsor i7 3770, kupio sam da bi se uklopio u svoj budzet,  Iskreno nisam zadovoljan jer ja trazim dlaku u jajetu. Radi on odlicno sve  ovo ostalo, ali nekako u igrama mi nije to, to. Mislim da bi sa ovom kofiguracijom to sve trebalo da bude bolje, ali eto nekako nije.

Ono sto sam ti okacio ja mislim da je bolja varijanta, jer dobijas memoriju ddr4 (pogledaj samo tak na kojem radi)i noviji cip na maticnoj. Jeste da te buni mozda procesor, ali na tu plocu uvjek mozes dodati kasnije i3, i5 ili i7.

Ja sam ubjedjen da ce wot raditi bolje sa tim pentiumom , na toj konfiguraciji, nego na ovoj mojoj sa i7.

• Plus 1

On 6/4/2018 at 8:22 PM, File said:

Nedostaje ti maticna ploca. Nisam racunarski zaludjenik ali pri kupovini delova moras obratiti paznju na mnoge stvari (magistrala , brzina , protok, podnozje , cipset, format ploce, podrzani procesori, podrzana brzina memorije,...), da te zaboli glava za 10 minuta. Znaci , ono sta hocu da kazem, ili sedi za internet pa polako se detaljnije obrazuj o ovome ili prepusti nekom prijatelju od poverenja koji zna sta radi  ( moj slucaj :D ) da ti napravi konfiguraciju kakva ti treba. Nema veze da li je u pitanju 50 ili 500 eura , ti za tvoje novce uvek izvuci najvise. Pogotovo zato sto je sa nasim primanjima tesko ( citaj: nemoguce) ispratiti kojom brzinom izlaze nove racunarske komponente. Meni to sto si naveo izgleda OK, mada licno vise naginjem AMD-u. ( znam da ce me intelovci ispljuvati ). JBT al' sam se raspicao , ko babe na sahrani.

eto quote-a prije brije brisanja, nešto se forum pogubio...

Ljudi javljam Vam se sa novog računara. Sam sebi ne mogu da vjerujem da igram WoT, nakon 1,5 godinu prisilne pauze, a iza tenka iz auspuha vidi se vrućina, pa šta je ovo ljudi moji, šta je se ovo WoT izgradio i unaprijedio ovoliko.

Ovo je kofiguracija:

- kućište: Fujitsu P710

- matična: Intel Q75 Express (LGA 11 55) socket

CPU: i5 3470 4x3, 20 GHz turbo bust 4x3,60

RAM 8GB DDR3

Grafika: Nvidia Ge Forece GTX 1050 2GB DDR5

Monitor: HP 22 diagonala 56cm (stari ipak nije mogao)

Moj stari Hard disc od 1 TB

Sve je koštalo 415 eura. Eto malo sam prebacio budžet (zbog monitora) jer moja legendarna supruga mi je dala sva moguća odobrenja, ustvari ona je i kupila i pobrinula se za instalaciju WoT-a i sve ostalo oko računara jer ja slabo oko toga. Hvala vam svim još jednom na savjetima.

"Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš, nego 7 dana u bijedi".

• Plus 4

4 hours ago, adisco said:

Ljudi javljam Vam se sa novog računara. Sam sebi ne mogu da vjerujem da igram WoT, nakon 1,5 godinu prisilne pauze, a iza tenka iz auspuha vidi se vrućina, pa šta je ovo ljudi moji, šta je se ovo WoT izgradio i unaprijedio ovoliko.

Ovo je kofiguracija:

- kućište: Fujitsu P710

- matična: Intel Q75 Express (LGA 11 55) socket

CPU: i5 3470 4x3, 20 GHz turbo bust 4x3,60

RAM 8GB DDR3

Grafika: Nvidia Ge Forece GTX 1050 2GB DDR5

Monitor: HP 22 diagonala 56cm (stari ipak nije mogao)

Moj stari Hard disc od 1 TB

Sve je koštalo 415 eura. Eto malo sam prebacio budžet (zbog monitora) jer moja legendarna supruga mi je dala sva moguća odobrenja, ustvari ona je i kupila i pobrinula se za instalaciju WoT-a i sve ostalo oko računara jer ja slabo oko toga. Hvala vam svim još jednom na savjetima.

"Bolje živjeti 100 godina kao milijunaš, nego 7 dana u bijedi".

Odlicno. Cim se steknu uslovi uzmi jos 8gb ram-a(istu takvu kao sto imas) i ssd od minimalno 240 gb ( kod nas su te dve stavke oko 100 eura) i miran si sto se tice WOT-a duze vreme.

Mislim da cu i ja morati da ovu svoju jabuku malo unapredim....dosadilo mi je igrati na crno-belom ekranu !!!:D

first-apple-pc.jpg

• Plus 1

On 6/8/2018 at 3:32 PM, adisco said:

jer moja legendarna supruga mi je dala sva moguća odobrenja, ustvari ona je i kupila i pobrinula se za instalaciju WoT-a i sve ostalo oko računara jer ja slabo oko toga.

Jebo kompjuter i Wot, ti si ubo premium sa takvom ženom!

;)

Mojoj pada mrak na oči kad vidi da palim tenkove

• Plus 3

5 hours ago, sarray said:

Jebo kompjuter i Wot, ti si ubo premium sa takvom ženom!

;)

Mojoj pada mrak na oči kad vidi da palim tenkove

Jesam, hvala. Boginja je. :Smile_Default:

• Plus 1

Molim pomoć.....čini mi se kako mi je grafička kartica dala svoje jer mi je danas kada sam upalio komp stalno na monitoru pisalo kako mi monitor ne nalazi display porr sa kompa. Mjenjao sam i ručnopostavke na monitoru stavljajući VGa port koji sam do tada koristio ali i DVI port koji sam spojio samo da vidim da li je do monitora. (Monitor je neki Dell P...nešto star 3 godine) Na kraju sam pokušao monitor povezati na VGA i DVI port od matične i opet ništa i onda slučajno odlučim pokušati isto sa izvađenom grafičkom karticom i evo dobijem normalnu sliku na monitoru. Po meni je do grafičke problem ? E sad kako sam ionako imao staru grafičku ATI Radeon Sapphire mislim r7 200 od 2GB mislio sam kupiti novu pa me zanima što mogu staviti na moju konfiguraciju (ako je po vama do grafičke) do negdje cca 1000-1500kn. Imam matičnu Radeon ASUS A558M-K, Procesor AMD A8-5600K od 3,6GB, 8 GB RAM-a i napajanje od 500W. Hvala.

Po tvom opisu deluje da je GPU odbrojao dane. Njegovim uklanjanjem se aktivirao graficki deo tvog procesora i zbog toga ti sve radi.

Sto se tice upgrade-a ja bih prvo na tu plocu stavio Athlon X4 845 obzirom da od svih procesora za FM2 podnozje ima najbolje single core performanse, vise nego dovoljne multicore performanse u odnosu na ostale i najmanju potrosnju i buku od svih procesora koji nesto vrede za to podnozje. Polovan je mogao da se nadje za 30-40 eura. Obzirom na tvoj budzet i monitor koji ima najverovatnije HD (1920x1080) rezoluciju ostaje ti novca za 1050 Ti sa kojom ces na tom monitoru moci da igras WoT sa veoma visokim postavkama.

Ovo ti je predlog ako ti je WoT omiljena igra. Ako ne nadjes X4 845 uzmi bilo koji Athlon X4 za FM2 podnozje generacije 8XX ali se spremi za nesto visu potrosnju i buku.

Ovo ti je najjeftinija opcija za znacajniji upgrade racunara bez menjanja ploce i memorije.

• Plus 1

2 hours ago, 890 said:

Ovo ti je najjeftinija opcija za znacajniji upgrade racunara bez menjanja ploce i memorije.

Svaka ti je ko u Njegoša.

On 6/9/2018 at 9:32 PM, adisco said:

Jesam, hvala. Boginja je. :Smile_Default:

Ma ja, sve su one naše boginje.... prve dve godine.

Onda naredne dve seru za tenkove a najviše za TS.

Posle toga idu dve godine "bmk radi šta hoćeš samo me ne smaraj, ranim ujutro"  "pa i ne moraš sa mnom u krevet igraj tenkove" pa onda češći odlasci na frizuru, manikir.... :Smile_girl:

• Plus 1