Jump to content
Sign in to follow this  
adisco

Konfiguracija za WoT? - jeftina, a odlična?

Recommended Posts

SSD je super, počeli su ga stavljat i ukancelarijske računare tetkama i sekretaricama itd itd, al sto ne probas prvo za nekim HDD koji ti je pri ruci ili još bolje SSD iz drugog računara jer imaš baš baš čudan problem, čisto da ne skrkaš pare dok ne skontaš o čemu se radi.

Po meni dva su razloga: HDD ili windows.

Kao treći  bi bio RAM u smislu redanja pločica, kompatibilnosti i sl ali kod DDR4 nebitno je koji je redosled, da li ubadaš u prvi utor do CPU i sl. tako da to pada u vodu.

E sad, ti si svoje odradio kako spada, probao si drugi HDD i drugu instalaciju tako da problem je ono.. zaista van pameti (čekanje po 10s na najobičniji prozor.. šta reći)  Nađi i treći HDD za koji znaš da je radio dobro. Probaj i drugi tj.zadnji Win10 i skini ga sa microsoft stranice, u njemu su ti svi noviji drajveri i pečevi za win. Kad rešip problem počasti klinca sa SSD obavezno jer su pojeftinili, ;) kod mene zadnja cena je bila 65KM 120GB Kingston, to je oko 34€.

Ja na mom racunaru  imam registrovan win10 ( bio sam od onih zamorcica kada se free prelazilo sa 8.1) i skinuo sam instalaciju sa njihovog sajta na usb.Instalirao na taj hard koji je dosao sa komp i opet isti problem.Uzeo taj od 1 tb uradio particije i opet instalirao i opet sve isto ( pre toga sam izvadio stari hdd).Nikakve greske i plave ekrane pucanja sistema nemam ,samo je usporen.Klinac instalirao star wars battlefront sa steama i na najslabijoj postavci koci kao da je preslab komp.A kod mene na 5 g starom leti igra.Drajvere za grafu skinuo nove,pre toga drivere za maticnu itd ..sve sto sam znao.Poslao sam komp kod ovog sto sam uzeo i rekao mu da obrati paznju na to sto je paprone rekao,uzecu ssd svakako.Hvala i javljam kad resim problem.

Edited by nslemi

Samo da javim da sam resio problem logovanja. Problem je bila memorija. Apacer se nije slagala sa grafickom, pa je zamenjena sa Adata i sada radi extra.

Hvala na odgovoru

Ako si već kupovao solidne nove komponente, što nisi investirao u neku provjerenog proizvođača memorije,a ne B klasu :LeeMing:

Stigao komp sa "popravke".Culi se drugi dan kako sam mu poslao kaze sredio ga je,jedino sto je uradio je update biosa i pogasio neke procese u win10(mada sam i ja to uradio).Medjutim rekao sam mu da turi jos jednu ddr od 4 i ssd 120 g..tako da sad stvarno leti komp.Tacno sta je bio razlog sporosti nije ni on nasao u smislu da je nesto bilo pokvareno.Navodno je i na tom hd od 1 tb radio .No reseno idemo dalje ,hvala na pomoci