Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
adisco

Konfiguracija za WoT? - jeftina, a odlična?

Recommended Posts

5 hours ago, Lanser6 said:

Racunar star 7 godina, koristen verovatno za neke kancelarijske poslove, sa krs integrisanom na kojoj mozda fliper moze da se igra. Rama premalo za 2019. Malo memorije.
Kome treba racunar za gledanje jutjuba i filmova ovo ce mu raditi posao.

Kontam da ako mu ubacim jos 4 gb rama i graficku 660 ti moze da gura WOT neko vrijeme dok ne skupim novac za novi racunar.

Nadam se da ću za par meseci kupovati novo, pa ako neko od vas još bude ovde na forumu, planiram bukvalno da vam kažem budžet i da mi vi zajedničkim snagama sastavite konfiguraciju neku :)

• Plus 1

5 hours ago, Lanser6 said:

Kontam da ako mu ubacim jos 4 gb rama i graficku 660 ti moze da gura WOT neko vrijeme dok ne skupim novac za novi racunar.

Sa ovim i5, 8GB RAM-a i iole novijom grafickom ces moci da igras u HD rezoluciji WoT  bez muke.

Obzirom da ti je osnova kancelarijska masina dodavanje 4 GB RAM-a ce biti dovoljno. Medjutim 660Ti trazi ozbiljnije napajanje. Mozda da ramislis o AMD RX-560 4GB? Za WoT ce biti vise nego dovoljna (HD rezolucija sa ultra podesavanjima sa min 45 fps)  a ima potrosnju od nekih 75-80W. Pogotovo ako nadjes model bez dodatnog napajanja.

Odmah da se ogradim da znam da ima boljih grafickih ali se ova po meni uklapa u ostatak konfiguracije a polovna se moze naci u Srbiji za 80tak evra dok je u BiH jeftinija, a za WoT je dovoljna.

7 hours ago, Lanser6 said:

Ako vec skupljas za novi racunar, i to u neko skorije vreme, onda se nemas potrebe mnogo trositi sad na ovo privremeno, gledaj da sto manje prodjes.
A u krajnjoj liniji ja da sam na tvom mestu, ne bi ni uzimao ovo, pauzirao bi od wota par meseci dok ne skupim kes i uzeo novi. Ovako imas dupli trosak, a mislim da wot nije vredan toga.

3 hours ago, ralesm1989 said:

Nadam se da ću za par meseci kupovati novo, pa ako neko od vas još bude ovde na forumu, planiram bukvalno da vam kažem budžet i da mi vi zajedničkim snagama sastavite konfiguraciju neku :)

Ova moja konfiguracija na prvoj stranici topica je odlična. Samo sam oko nove godine (dobar savjet File-a) dobio još SSD memoriju 250 i 4GB Rama pa je dodano i to. Uglavnom, kad se sve komponente saberu koštalo je sve plafon 900 eura. Sa detaljima i grafikom podešenom većinom na medium, sada je fps oko 150, nikada ne pada ispod 120.

2 hours ago, adisco said:

Ova moja konfiguracija na prvoj stranici topica je odlična. Samo sam oko nove godine (dobar savjet File-a) dobio još SSD memoriju 250 i 4GB Rama pa je dodano i to. Uglavnom, kad se sve komponente saberu koštalo je sve plafon 900 eura. Sa detaljima i grafikom podešenom većinom na medium, sada je fps oko 150, nikada ne pada ispod 120.

Ako je ova konfiguracija sa pocetne strane kostala 900 evra onda te je neko osisao kao ovcu.

17 hours ago, DrazaDestroyer said:

Ako je ova konfiguracija sa pocetne strane kostala 900 evra onda te je neko osisao kao ovcu.

Izvinjavam se greška, radi se o 450 eura. Platio sam 900 konvertibilnih maraka pa sam se zeznuo kad sam napisao da je u eurima. Pardon.

On 2/26/2019 at 8:59 PM, DrazaDestroyer said:

Racunar star 7 godina, koristen verovatno za neke kancelarijske poslove, sa krs integrisanom na kojoj mozda fliper moze da se igra. Rama premalo za 2019. Malo memorije.
Kome treba racunar za gledanje jutjuba i filmova ovo ce mu raditi posao.

Šališ se?!

i5 BREND mašine 2 i 3 generacije. To sa GTX1050 ili 1060 i dodatnim SSD od 30€ radi kao sat.

Kućište kad se otvori izgleda kao sef narodne banke koliko je kvalitetno.  Uvek bi uzeo pre brend racunar nego neko sklapano odoka u nekom lancu prodavnica. Jedini je problem napajanje koje nije bas pravljeno za gaming ali je jako kvalitetno i sve GTX do 1060 gura bez problema.

Evo moj racunar npr, kultura rada zaista extra (bez bagova, zaglavljivanja, bezšumno...)   LENOVO

Edited by _Al_Bundy_

8 minutes ago, _Al_Bundy_ said:

Šališ se?!

i5 BREND mašine 2 i 3 generacije. To sa GTX1050 ili 1060 i dodatnim SSD od 30€ radi kao sat.

Kućište kad se otvori izgleda kao sef narodne banke koliko je kvalitetno.  Uvek bi uzeo pre brend racunar nego neko sklapano odoka u nekom lancu prodavnica. Jedini je problem napajanje koje nije bas pravljeno za gaming ali je jako kvalitetno i sve GTX do 1060 gura bez problema.

Evo moj racunar npr, kultura rada zaista extra (bez bagova, zaglavljivanja, bezšumno...)   LENOVO

Bundy , jel vredi ovo 500 US dolara :

AMD ryzen 7 1800x , Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3000MHz C15 , ASUS ROG STRIX B350-F GAMING AMD Ryzen AM4 DDR4 HDMI DisplayPort M.2 USB 3.1 ATX B350 Motherboard ???

2 minutes ago, _Al_Bundy_ said:

Šališ se?!

Kućište kad se otvori izgleda kao sef narodne banke koliko je kvalitetno.  Uvek bi uzeo pre brend racunar nego neko sklapano odoka u nekom lancu prodavnica. Jedini je problem napajanje koje nije bas pravljeno za gaming ali sve GTX do 1060 gura bez problema.

Samo sto je problem u tome sto na linku koji je on okacio, niti ima graficku niti ima ssd. Ja sam o tome pricao, sta bi bilo kad bi nesto dodavao to je druga stvar.
Nikad vise ne bi uzimao brend ili prethodno sklopljeni racunar, jer su precenjeni, komponente su nizeg kvaliteta i gotovo uvek dobijas krs napajanje.

Sto se tice ovog tvog racunara, racunar odlican za nekog ko ne radi nesto ozbiljno na racunaru i nema neke velike zahteve sto se tice gejminga. Dakle odlican za prosecnog korisnika koji nece da uzima novo u slicnom rangu ili nema kesa za novo u slicnom rangu.

3 minutes ago, File said:

Bundy , jel vredi ovo 500 US dolara :

AMD ryzen 7 1800x , Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3000MHz C15 , ASUS ROG STRIX B350-F GAMING AMD Ryzen AM4 DDR4 HDMI DisplayPort M.2 USB 3.1 ATX B350 Motherboard ???

Zavisi jel novo ili polovno.

3 minutes ago, _Al_Bundy_ said:

Ovde ti je to oko 1100KM tj 550€.

Ako je novo, ako mu ovo neko nudi kao polovno za ovu cenu, onda ce biti opljackan. Plus ne dobija ni kuler, dakle jos 30ak evra.

8 minutes ago, DrazaDestroyer said:

nema kesa za novo u slicnom rangu.

Upravo to. Posto je u BiH dozvoljen uvoz polovnih računara ove brend mašine su sa godina garancije i potrdom o redovnom odrzavanju po firmama u EU, nema prašine. paste dobre, nema naduvanih kondezatora i sl. Tako da moja je preporuka ko nema love za napucano kuciste da pre uzme ovo nego MS smeće i slicno sa nabacanim komponentama s brda s dola u vinvin i sl.

"Ako je novo, ako mu ovo neko nudi kao polovno za ovu cenu, onda ce biti opljackan. Plus ne dobija ni kuler, dakle jos 30ak evra."  Da mislio sam na novo.

Edited by _Al_Bundy_
  • Plus 1

Novo, naravno. Kuler imam, nije problem. Mislim da je to oko 430-440 eura.

ps. Sad sam pogledao, ide neki " Wraith Spire LED Cooler ".

Edited by File

12 minutes ago, File said:

Rx 580 4gb , ssd 250 gb, hdd 1tb tj. ono sto vec imam.

Onda nemas potrebe za ovakvim procesorom. r5 1600 ili r52600 ce ti raditi posao, pa cak i r5 1500, a mnogo su jeftiniji od 1800x plus dolaze sa odlicnim kulerima.

Ma, ja to malo nasviram svakih 4-5 god, pa sam miran. Zadnja 2 meseca sam rintao ko konj u firmi , pa su me nagradili sa nekom malo vecom lovom. Pa da se to potrosi dok je vruce. :D Razmisljao sam i o 2800x al je razlika samo oko 50 US dolara.

2 minutes ago, File said:

Ma, ja to malo nasviram svakih 4-5 god, pa sam miran. Zadnja 2 meseca sam rintao ko konj u firmi , pa su me nagradili sa nekom malo vecom lovom. Pa da se to potrosi dok je vruce. :D Razmisljao sam i o 2800x al je razlika samo oko 50 US dolara.

O 2800x sigurno nisi razmisljao, jer ne postoji.
Ocu da ti kazem da bacas pare na procesor koji ti ne treba, a ne dobijas nista sa njim, veci fps neces dobiti a sumnjam da ti treba kao radna stanica.

• Plus 1