Jump to content
Sign in to follow this  
Brundisa

2018 FIFA World Cup Russia

Recommended Posts

Iskreno, stvarno sam volio gledati komentare Beusana i mislim da je do sad bio objektivan, ne znam sta mu je ovo trebalo. Ili ja stvarno ne znam nista o fudbalu, Necu ga skoro gledati, a ni fudbal. 

Hrvatima sve cestitke na odlicnoj igri.

Edited by pI0ska

Najjače što nam je sada sudija kriv. Ljudi, jeste li svesni da nismo jebenu igru imali. Niti jedna izrađena šansa. Nema sredine terena. Nema odbrane. Naša igra - preskakanje. I onda je sudija kriv. Zasluženo nismo pobedili. Bod je možda bio realniji. Ali kada nemaš igru, ovako završava u najvećem broju slučajeva.

Ma ne krivim ja sudiju, iskreno Srbija sa ovom igrom nije zasluzila pobjedu.Ja mislim da oni vise nisu imali snage do kraja, a takav tim nema sta da trazi na SP.

Prijatno me iznenadila reprezentacija Irana i Maroka.

Edited by pI0ska

A zanimljivo prijović je protiv kostarike dobio žuti za faul koji sudija nije video i koji nije uticao na igru al su videlinovi na kamerama a ovo nisu videli... Smešno... 

Mada ajd jedan penal i ofsajd, ali ceo meč je sudija bio naklonjen njima i to baš očigledno... 

Mada odlična utakmica, i raduje me što su naši baš lepo igrali.. 

Možemo da bijemo brazil 😀 Bar će opuštenije da igraju kad su već spakovali kofere... 

E da, onih 100-150 miliona iz lacija nije bilo nigde... Na prošloj je obećavao baš, a sad ga niđe nije bilo... 

Edited by nmaric1993

7 minutes ago, nmaric1993 said:

A zanimljivo prijović je protiv kostarike dobio žuti za faul koji sudija nije video i koji nije uticao na igru al su videlinovi na kamerama a ovo nisu videli... Smešno... 

Mada ajd jedan penal i ofsajd, ali ceo meč je sudija bio naklonjen njima i to baš očigledno... 

Mada odlična utakmica, i raduje me što su naši baš lepo igrali.. 

Možemo da bijemo brazil 😀 Bar će opuštenije da igraju kad su već spakovali kofere... 

Ko bre spakovao kofere ?? Ima da prodju ko Argentina sa Hrvatima!! Jebala ih ona placipickaprinceza Neimar !!

Zanimljivo je da niko nije video Mitrovićev faul kod postignutog gola!

Pretpostavljam da je i zahvat grčko rimskim stilom bio kompenzacija za to.

30 minutes ago, pI0ska said:

Ma ne krivim ja sudiju, iskreno Srbija sa ovom igrom nije zasluzila pobjedu.Ja mislim da oni vise nisu imali snage do kraja, a takav tim nema sta da trazi na SP.

Prijatno me iznenadila reprezentacija Irana i Maroka.

Kako da se ne krivi sudija kad se za isti start srpskom igracu daje zuti a svajcarskom ne ( start djonom ) !! DVA igraca RUKAMA ruse Mitrovica  I nije faul ( PENAL ) !! Za  " manji faul " je npr. Hrvatskoj sviran penal !!!! Ako neko misli da sam preterano sujektivan onda nismo gledali istu tekmu veceras !!!!!

5 minutes ago, Djedusina said:

Zanimljivo je da niko nije video Mitrovićev faul kod postignutog gola!

Pretpostavljam da je i zahvat grčko rimskim stilom bio kompenzacija za to.

Ne volim Mitrovica ali covek vec drugu utakmicu vodi "krvavu " borbu sa protivnickom odbranom.  Mora i on malo da g..., igra u engleskoj, to je tamo normalno, pa se navikao.

Navijao sam za Srbiju, ali mislim da ste se danas zajebali gadno..

Imali ste sve u svojim rukama (nogama) i rano vodstvo i dobru igru u prvih pola sata.. I sad, jebiga, vadite se protiv Brazila..

Ogromnu ste šansu propustili, prava jebena šteta, za 6 bodova u džepu i mirno rekeativno protiv Brazila, ko turisti.. a sad kurac..

Ništa, vama je sad sljedeća tekma ko finale..A ako zguzite Brazil nekako (što bi najviše volio), onda ste stvarno jebeno zaslužili, krvavo prolaz dalje.

Ajmo!!

1 hour ago, ralesm1989 said:

Najjače što nam je sada sudija kriv. Ljudi, jeste li svesni da nismo jebenu igru imali. Niti jedna izrađena šansa. Nema sredine terena. Nema odbrane. Naša igra - preskakanje. I onda je sudija kriv. Zasluženo nismo pobedili. Bod je možda bio realniji. Ali kada nemaš igru, ovako završava u najvećem broju slučajeva.

Jeste da su bili bolji al ti ga opasno zasra ... sto se tice sudije kriv je i to ne zavisi od toga da li smo mi zasluzili pobedu ili nismo

Idemo na Brazil al tanke su sanse, mislim da su se otvorili na kraju danasnje utakmice i da ce se na Srbiji istresti al aj da vidimo. 

Za komsije svaka cast, imate jos jednog navijaca :Smile_great:

Edited by Brundisa
  • Plus 1

32 minutes ago, sarray said:

Navijao sam za Srbiju, ali mislim da ste se danas zajebali gadno..

Imali ste sve u svojim rukama (nogama) i rano vodstvo i dobru igru u prvih pola sata.. I sad, jebiga, vadite se protiv Brazila..

Ogromnu ste šansu propustili, prava jebena šteta, za 6 bodova u džepu i mirno rekeativno protiv Brazila, ko turisti.. a sad kurac..

Ništa, vama je sad sljedeća tekma ko finale..A ako zguzite Brazil nekako (što bi najviše volio), onda ste stvarno jebeno zaslužili, krvavo prolaz dalje.

Ajmo!!

Sto se mene tice , uspeh je sto smo uopste na SP !! Sve ostalo je bonus !! Nema Italije !?! Argentina najlosiji tim na SP ( po meni ) !!! Srbija ??  Ja zadovoljan !!

9 hours ago, File said:

Kako da se ne krivi sudija kad se za isti start srpskom igracu daje zuti a svajcarskom ne ( start djonom ) !! DVA igraca RUKAMA ruse Mitrovica  I nije faul ( PENAL ) !! Za  " manji faul " je npr. Hrvatskoj sviran penal !!!! Ako neko misli da sam preterano sujektivan onda nismo gledali istu tekmu veceras !!!!!

Ja nigdje nisam spomenuo sudiju i raspravljao o njegovoj odluci. Ako procitate moj prvi post rekao sam da sam volio emisije sa Beusanom jer mi je bio ok lik i odlicno objasnjavao situacije na terenu, Posle komentara na ovo desavanje sa Srbijom, ja jednostavno ne znam sta da kazem, najjace mi je bilo sto uopste nije htio da komentarise situaciju, samo je rekao, to je pametan sudija i da se to tako radi. Nije se posteno ni potrudio da obrazlozi to sto je rekao, a da je to klasicni faul u napadu.

Srbija nije izgubila zbog ovog faula u napadu. Oni zadnjih dvadeset minuta nisu mogli nista napraviti, a ovi su pucali od snage, da su se borili do kraja pa u redu, ali tim koji nema zasta da igra ja ne mogu da simpatisem, Pa jeste gledali Maroko, Iran ili Senegal, pa ljudi mogu jos jednu utakmicu odigrati, E ovih timova mi zao kad ne prodju dalje. A sudija moze da pokvari utakmicu, ali ne moze natjrati igrace na ne daju golove ili dolaze u priliku da ih naprave. To je Srbiji nedostajalo.

Ovde neki stalno menjaju teze, razocarani pa i razumem ..... Srbija nije zasluzila pobedu- to je jasno ... ali jeste taj penal i ko zna kako bi se posle situacija odvijala ... ne pobedjuje se uvek na osnovu prikazanog i samo zato sto je neko bolji. 

Brate, ajde da me sada ne sudiš na osnovu samo rečenice o penalu. Reći ću da je ta situacija najmanje zaslužila da bude pregledana na VAR-u. Najmanje. To dakle stoji. Sve što sam dalje rekao za našu igru, koja je bila jajarska, koja na sredini nije postojala, koju su bušili uvek sa jednom dubinskom loptom kroz sredinu, a koju smo mi onda zaustavljali faulovima za žuti karton, igra nesigurna i u odbrani. Igra u kojoj nemaš jednu stranu. Sve to zajedno nije nam dalo šansu da se nadamo. Žao mi je samo jer da su naši imali muda dobili bi Švajcarsku. Brazil dobiti neće.

Odnosno, da se i ovde ispravim. Nisu ni Brazilci ništa pokazali, sve se može desiti u fudbalu. Ali da bi ih i ovakve neubedljive dobio, moraš imati i muda i koncepciju. Videćemo hoćemo li pronaći makar jedno od te dve komponente do te utakmice.

I da samo za kraj kažem šta zameram našim igračima i našoj javnosti. Dakle, ne brine me javnost ovakva kao ja, već ako ovo što ja govorim ne spoznaju igrači i stučni štab, jer je to onda problem. Dakle, dve vrste problema smo imali juče. Sudiju koji je navodno sudio u korist Švajcaraca i našu igru. Ali ja po komentarima i naslovima vidim samo jednodimenzionalno posmatranje u kojem spominju sudijske greške. Niko jbt ne kaže da smo imali očaj igru. Da smo se posle prvog gola povukli kao pičke, i da smo čak i posle povlačenja dozvolili da nas preskaču u sredini i cepaju nam taj deo terena kao da ga nema. E upravo ako prepoznaju da je naš pravi problem igra, i da taj segment treba promeniti, sa sudijom/sudijama ćemo mi lako. Ali bojim se da se sada svi anesteziraju pričom o sudiji, da ne vide problem u igri, i to će nas i koštati. Ali najiskrenije, ja sam zadovoljan što Srbiju vidim na svetskom uopšte. Mislio sam možda je moguća osmina finala, i dalje mislim da nije nemoguće, a za nešto dalje, nema tu ni igre ni kvaliteta. Ali hajde, ko zna... Zato ja i nisam fudbalski ''stručnjak'', nego neki kurčev navijač, ali zato su tu Krstajići, Rastavci, Karadžići i ostali, oni bolje znaju gde je problem i valjda će naći rešenja...

IMO sudac je debelo bio na strani Švicaraca, nije sudio penal, automatski je sudio prekršaj u napadu kod svakog kornera, nije sudio slobodni udarac blizu 16 metara + što se sredina SRB. raspala u drugom poluvremenu i bila je panika kod svakog napada Švic. SMS nevidljiv i neozbiljan.

• Plus 2

21 hours ago, ralesm1989 said:

Brate, ajde da me sada ne sudiš na osnovu samo rečenice o penalu. Reći ću da je ta situacija najmanje zaslužila da bude pregledana na VAR-u. Najmanje. To dakle stoji. Sve što sam dalje rekao za našu igru, koja je bila jajarska, koja na sredini nije postojala, koju su bušili uvek sa jednom dubinskom loptom kroz sredinu, a koju smo mi onda zaustavljali faulovima za žuti karton, igra nesigurna i u odbrani. Igra u kojoj nemaš jednu stranu. Sve to zajedno nije nam dalo šansu da se nadamo. Žao mi je samo jer da su naši imali muda dobili bi Švajcarsku. Brazil dobiti neće.

Odnosno, da se i ovde ispravim. Nisu ni Brazilci ništa pokazali, sve se može desiti u fudbalu. Ali da bi ih i ovakve neubedljive dobio, moraš imati i muda i koncepciju. Videćemo hoćemo li pronaći makar jedno od te dve komponente do te utakmice.

I da samo za kraj kažem šta zameram našim igračima i našoj javnosti. Dakle, ne brine me javnost ovakva kao ja, već ako ovo što ja govorim ne spoznaju igrači i stučni štab, jer je to onda problem. Dakle, dve vrste problema smo imali juče. Sudiju koji je navodno sudio u korist Švajcaraca i našu igru. Ali ja po komentarima i naslovima vidim samo jednodimenzionalno posmatranje u kojem spominju sudijske greške. Niko jbt ne kaže da smo imali očaj igru. Da smo se posle prvog gola povukli kao pičke, i da smo čak i posle povlačenja dozvolili da nas preskaču u sredini i cepaju nam taj deo terena kao da ga nema. E upravo ako prepoznaju da je naš pravi problem igra, i da taj segment treba promeniti, sa sudijom/sudijama ćemo mi lako. Ali bojim se da se sada svi anesteziraju pričom o sudiji, da ne vide problem u igri, i to će nas i koštati. Ali najiskrenije, ja sam zadovoljan što Srbiju vidim na svetskom uopšte. Mislio sam možda je moguća osmina finala, i dalje mislim da nije nemoguće, a za nešto dalje, nema tu ni igre ni kvaliteta. Ali hajde, ko zna... Zato ja i nisam fudbalski ''stručnjak'', nego neki kurčev navijač, ali zato su tu Krstajići, Rastavci, Karadžići i ostali, oni bolje znaju gde je problem i valjda će naći rešenja...

Sudija i te kako moze da utice na igru. Primer ti je taj nemac, koji nije smeo da sudi tu utakmicu po pravilima FIFE ( nemoze da bude sudija sa istog kontinenta ). Kako je uticao ?? Prva tri starta igraca Srbije=tri zuta kartona ??? Sudija je otvoreno rekao Maticu " sledeci faul dobijate crveni " ???? Sudija svira faul u napadu Mitrovicu a ovi iz VAR-a ga zovu da pregleda ponovo situaciju, sudija nereaguje ???? Svaka lopta koja je bila 50-50 svira u korist svajcaraca ???????  I sta sad vi ocekujete od igraca posle takvog nastupa suduje ??? Naravno da su se "uplasili " , povukli i poceli da paze na svaki svoj potez !!! Nema tu vise igre posle takvog ubijanja u pojam !!!! Kazes " jajarska igra " ?? Pa naravno da su se povukli posle takvog stava sudije !! Sta su trebali ?? Da im podeli jos par zutih i koji crveni karton ???  Videcemo kako ce j.... FIFA reagovati posle onakvih nacionalistickih ispada, pa cak i onog Lihtstajnera. Kladim se da nece ni mrdnuti malim prstom.

• Plus 1

3 hours ago, File said:

Sudija i te kako moze da utice na igru. Primer ti je taj nemac, koji nije smeo da sudi tu utakmicu po pravilima FIFE ( nemoze da bude sudija sa istog kontinenta ). Kako je uticao ?? Prva tri starta igraca Srbije=tri zuta kartona ??? Sudija je otvoreno rekao Maticu " sledeci faul dobijate crveni " ???? Sudija svira faul u napadu Mitrovicu a ovi iz VAR-a ga zovu da pregleda ponovo situaciju, sudija nereaguje ???? Svaka lopta koja je bila 50-50 svira u korist svajcaraca ???????  I sta sad vi ocekujete od igraca posle takvog nastupa suduje ??? Naravno da su se "uplasili " , povukli i poceli da paze na svaki svoj potez !!! Nema tu vise igre posle takvog ubijanja u pojam !!!! Kazes " jajarska igra " ?? Pa naravno da su se povukli posle takvog stava sudije !! Sta su trebali ?? Da im podeli jos par zutih i koji crveni karton ???  Videcemo kako ce j.... FIFA reagovati posle onakvih nacionalistickih ispada, pa cak i onog Lihtstajnera. Kladim se da nece ni mrdnuti malim prstom.

Pre svega, pre nego što za antisrpsku urotu proglasiš sve na ovom svetu, bilo bi dobro da pogledaš pravila. Prvo, MOŽE SUDIJA SA ISTOG KONTINENTA, ako igraju dve reprezentacije sa istog kontinenta. 

Drugo, sva tri starta su bila za žuti karton. 

Greška je bila što tamo nije gledao VAR. 

A, što se tiče naše igre za koju sam rekao da je bila jajarska, evo opet ću da kažem da nam je igra bila jajarska. I to na kvadrat. Počneš dobro, u prvih 10 minuta radiš ono što treba, posle se kao povučeš, ali tako što ti oni jednim pasom preskoče celu sredinu terena, pa onda radiš glupe faulove i za iste dobijaš opravdane žute kartone. Ali nema veze, važno je da je tu uvek urota protiv nas Srba i Srbije, inače mi igramo na top nivou, samo da nije tih Nemaca koji nas dokazano mrze, mi bi lako do finala. A što se tiče Šaćirija i Džake, šta da očekuješ od dva primata. Ništa bolje i ne može. 

EDIT: I samo da dodam. Ova ''antisrpska'' urota koja se po vama desila koštala nas je ovu utakmicu, po vama. Ovo što ja potenciram, košta nas 10 godina unazad, i koštaće nas i sada. Ali dobro, da opet ponovim da sam ja zadovoljan sa Srbijom koja je uopšte na sp, to me veseli, možda neka osmina finala, to bi bilo lepo, i to je neki realan domet. Ali da bi do toga došao moraš izlečiti ove dečje bolesti, ali to kod nas već teže ide.

Eto priznao si da je trebao da se gleda VAR, isao je na svoju ruku zato sto je znao da je penal posto su bila dvojica na njemu sa sve rukama, dakle ostetio nas je debelo i zakljucak je da je sudio subjektivno ... urota dokazana.

Priznao sam još u prethodnom postu da ta situacija zaslužuje najmanje pregled na VAR-u. Ali ovo da to dokazuje neku UROTU... dajte ljudi, jel vi zaista mislite da nekoga boli ona stvar za plasman Srbije na nekom svetskom prvenstvu, odnosno za davanje prednosti nekoj tamo Švajcarskoj, koja je na fudbalskoj mapi jednako nebitna kao i mi...? Mislim, jel vi stvarno verujete u to, ili je zajebancija, sad ne znam kako da shvatim. 

6 hours ago, File said:

A sada samo detaljnije da se osvrnem na ovo, segment po segment. Čisto da razjasnim moj pogled na sve. 

Pre svega ovo što si napisao za pravila FIFE, to što ti pišeš u pravilima fife nigde ne postoji, pišeš napamet i u skladu sa svojim predubeđenjem o nekakvoj tobožnjoj uroti celog sveta protiv srpskog uspeha na sp. Ako igde ima to što si napisao, okači ovde izvod iz tih pravila ovde.

Drugo, uticao tako što je dao tri žuta? Da li si video te faulove? Ako nisi, pogledaj opet. Sva tri starta, ŽUTI ČIST KAO SUZA! 

Treće, ovo sa VAR i Mitrovićem, već sam napisao šta mislim. 

Četvrto, naši se uplašili i povukli i počeli da paze na svaki svoj potez? Prilično netačno, obzirom da su MORALI da paze na svaki svoj potez jer su na glup i retardiran način dobili kartone pa je naša agresivnost na sredini po sili ''zakona'' morala tu da prestane, jer više nemaš pravo na agresivnost. U takvoj situaciji naš ''stručnjaak'' od selektora ne reaguje, nego posmatra kako nam se igra polako ali sigurno strmoglavljuje sve od vodećeg gola, i pritom pušta da nam Švajcarci rade šta žele. Uvodi Ljajića na istu onu bočnu poziciju na koju ga je i prethodni put, iako Ljajić nikako to ne igra, nego iza napadača, i sam je to izjavio. E onda, kada je Krstajić shvatio šta je uradio, direktno sledećom izmenom pokazuje koliku je grešku napravio, pa Ljajića stavlja tamo gde uvek i treba da igra, na centralnim pozicijama ispred napadača, a uvodi Radonjića na poziciju gde je prvobitno hteo da radi sa Ljajićem. Da ne pominjem katastrofalno razmišljanje kada ne menja ništa na sredini terena iako nam sva tri centralca imaju kartone, i samim tim ti ne možeš više da igraš čvrsto i agresivno, osuđen si na mlitavost i na neubedljivost. Međutim, da bi ikoga menjao na tim pozicijama, on prvo mora imati na klupi tog koga će na te pozicije uvesti. Ali, evo tu novog sranja. On na klupi ima samo Grujića koji baš to može da igra, dečka koji igra u mrtvom Kardifu i u kojem se nije naigrao. Koliko god ja mrzeo Ljubomira Fejsu kao igrača, on je morao biti sa ovima pozvan makar da sedi na klupi i da uđe u ovakvim situacijama. Dečko je na kraju krajeva odigrao 35 mečeva za Benfiku prošle sezone, 28 u ligi, 4 u lš +neke kusur utakmice. Takođe, jeste li primetili da mi protiv Kostarike nemamo u prvom poluvremenu levu stranu, a onda u drugom nemamo desnu stranu. Najpre nije bilo Kolarova, a potom Ivanovića. Protiv Švajcaraca isti problem. Nema IVanovića nigde. Ok, rešio je da igra defanzivnije malo, ali care, vidiš da Ivanoviću ne ide, vidiš da je sredina pritisnuta kartonima, vidiš da ne organizujemo igru, uvodi Rukavinu koji je ofanzivan bek, i koji nam je trebao da rastereti pritisak sa srednjaka. Uvek se onda vratim na ovo kada se kaže da ima par miliona selektora koji se u sve razumeju. Ali izvinite, stvarno bi neki ljudi koji sede ovako iza kompa boljen vodili reprezentaciju jer nama na klupi i u savezu večito sede diletanti, i zato nam igra i rezultati i ne mogu biti bolji od diletantskih.

Tako da, opet kada sumiram, ponavljam vam braćo moja da je naš problem jer ponovo imamo ''stručnjake'' i jer nemamo igru, a mi opet pričamo samo o sudijama. Jeste Brih zajebao u toj situaciji, morao je konsultovati VAR, ali ja generalno govorim o problemu koji imamo, zbog kojeg i ne možemo ništa više uraditi od onoga što radimo sada.

• Plus 1

Previse si ti opterecen tim urotama i svuda ih vidis, dozivljavas sebe kao nekog lovca na vestice.  Niko ovde nije tvrdio da smo igrali kako treba nego da je taj jedan penal trebao biti i da smo to mogli iskoristiti za tri boda, kakva god al su ti boda.                  

• Plus 1