Jump to content
Sign in to follow this  
Brundisa

2018 FIFA World Cup Russia

Recommended Posts

napokon je počelo trpanje golova, jbt dugo im je trebalo :popcorn:

1 hour ago, ralesm1989 said:

Priznao sam još u prethodnom postu da ta situacija zaslužuje najmanje pregled na VAR-u. Ali ovo da to dokazuje neku UROTU... dajte ljudi, jel vi zaista mislite da nekoga boli ona stvar za plasman Srbije na nekom svetskom prvenstvu, odnosno za davanje prednosti nekoj tamo Švajcarskoj, koja je na fudbalskoj mapi jednako nebitna kao i mi...? Mislim, jel vi stvarno verujete u to, ili je zajebancija, sad ne znam kako da shvatim. 

Niko neprica o "uroti" protiv Srpske reprenzetacije nego o neadekvatnom sudjenju. Ako hoces o "uroti" onda da vidimo : sediste FIFE je u Lozani ?? Nemac sudi tu utakmicu ?? Kako bi to izgledalo kada bi sudija bio iz Republike Srpske ?? Situacija nije za VAR ??  Ajde da vidimo pa da donesemo zakljucak zajedno :

1531601_screenshot-1_ff.jpg

1531463_mitar-ap01_ff.jpg

DgVJm2TWsAAnM0D.jpg

Just now, File said:

Niko neprica o "uroti" protiv Srpske reprenzetacije nego o neadekvatnom sudjenju. Ako hoces o "uroti" onda da vidimo : sediste FIFE je u Lozani ?? Nemac sudi tu utakmicu ?? Kako bi to izgledalo kada bi sudija bio iz Republike Srpske ?? Situacija nije za VAR ??  Ajde da vidimo pa da donesemo zakljucak zajedno :

Prijatelju jel ti čitaš uopšte šta ja pišem. Hajde molim te vrati se pa čitaj, mislim, ne mogu ovako više... 

3 minutes ago, ralesm1989 said:

Prijatelju jel ti čitaš uopšte šta ja pišem. Hajde molim te vrati se pa čitaj, mislim, ne mogu ovako više... 

OK, u pravu si !!

7 hours ago, ralesm1989 said:

A sada samo detaljnije da se osvrnem na ovo, segment po segment. Čisto da razjasnim moj pogled na sve. 

Pre svega ovo što si napisao za pravila FIFE, to što ti pišeš u pravilima fife nigde ne postoji, pišeš napamet i u skladu sa svojim predubeđenjem o nekakvoj tobožnjoj uroti celog sveta protiv srpskog uspeha na sp. Ako igde ima to što si napisao, okači ovde izvod iz tih pravila ovde.

Drugo, uticao tako što je dao tri žuta? Da li si video te faulove? Ako nisi, pogledaj opet. Sva tri starta, ŽUTI ČIST KAO SUZA! 

Treće, ovo sa VAR i Mitrovićem, već sam napisao šta mislim. 

Četvrto, naši se uplašili i povukli i počeli da paze na svaki svoj potez? Prilično netačno, obzirom da su MORALI da paze na svaki svoj potez jer su na glup i retardiran način dobili kartone pa je naša agresivnost na sredini po sili ''zakona'' morala tu da prestane, jer više nemaš pravo na agresivnost. U takvoj situaciji naš ''stručnjaak'' od selektora ne reaguje, nego posmatra kako nam se igra polako ali sigurno strmoglavljuje sve od vodećeg gola, i pritom pušta da nam Švajcarci rade šta žele. Uvodi Ljajića na istu onu bočnu poziciju na koju ga je i prethodni put, iako Ljajić nikako to ne igra, nego iza napadača, i sam je to izjavio. E onda, kada je Krstajić shvatio šta je uradio, direktno sledećom izmenom pokazuje koliku je grešku napravio, pa Ljajića stavlja tamo gde uvek i treba da igra, na centralnim pozicijama ispred napadača, a uvodi Radonjića na poziciju gde je prvobitno hteo da radi sa Ljajićem. Da ne pominjem katastrofalno razmišljanje kada ne menja ništa na sredini terena iako nam sva tri centralca imaju kartone, i samim tim ti ne možeš više da igraš čvrsto i agresivno, osuđen si na mlitavost i na neubedljivost. Međutim, da bi ikoga menjao na tim pozicijama, on prvo mora imati na klupi tog koga će na te pozicije uvesti. Ali, evo tu novog sranja. On na klupi ima samo Grujića koji baš to može da igra, dečka koji igra u mrtvom Kardifu i u kojem se nije naigrao. Koliko god ja mrzeo Ljubomira Fejsu kao igrača, on je morao biti sa ovima pozvan makar da sedi na klupi i da uđe u ovakvim situacijama. Dečko je na kraju krajeva odigrao 35 mečeva za Benfiku prošle sezone, 28 u ligi, 4 u lš +neke kusur utakmice. Takođe, jeste li primetili da mi protiv Kostarike nemamo u prvom poluvremenu levu stranu, a onda u drugom nemamo desnu stranu. Najpre nije bilo Kolarova, a potom Ivanovića. Protiv Švajcaraca isti problem. Nema IVanovića nigde. Ok, rešio je da igra defanzivnije malo, ali care, vidiš da Ivanoviću ne ide, vidiš da je sredina pritisnuta kartonima, vidiš da ne organizujemo igru, uvodi Rukavinu koji je ofanzivan bek, i koji nam je trebao da rastereti pritisak sa srednjaka. Uvek se onda vratim na ovo kada se kaže da ima par miliona selektora koji se u sve razumeju. Ali izvinite, stvarno bi neki ljudi koji sede ovako iza kompa boljen vodili reprezentaciju jer nama na klupi i u savezu večito sede diletanti, i zato nam igra i rezultati i ne mogu biti bolji od diletantskih.

Tako da, opet kada sumiram, ponavljam vam braćo moja da je naš problem jer ponovo imamo ''stručnjake'' i jer nemamo igru, a mi opet pričamo samo o sudijama. Jeste Brih zajebao u toj situaciji, morao je konsultovati VAR, ali ja generalno govorim o problemu koji imamo, zbog kojeg i ne možemo ništa više uraditi od onoga što radimo sada.

:klanjam:

Svaka čast majstore, na analizi.. Ja isto, koji igram fudbal cijeli život, drugačije gledam igru od nekog ko nikad nije igrao. To je drugi mentalni sklop.. Jednostavno druga je perspektva od osobe koja se bavila sportom, od fana koji samo gleda..

Jedva čekam Engleska - Belgija, da se vidi ko je najjači u grupi.

Znam da su Belgijanci jaki kao zemlja, i da im je jedino falio dobar trener da naprave odličan rezultat (Wilmots odličan igrač, kurčina od trenera).. Ali ova podmlađena Eng repka mi se jako sviđa

2 hours ago, Pips said:

Ispadaju protiv Danske.

Ma kakva Danska bre. Pipse, nekada me je tvoje rezonovanje oduševljavalo, sada me razočaravaš. :D Posle da, ako se vrati onaj ziheraški mentalitet kao kod Čačića... A opet, sada su ovi igrači stariji dosta, iskusniji, nosioci igre u svojim klubovima ili jako blizu tome, i nije to ona situacija kao ono nesrećno protiv Turaka što se onda desilo za vreme Bilića. Treba napasti. Realno imate sada tim da napadnete svakoga, ili u najmanju ruku da igrate egal bukvalno sa svima. 

I to će biti protiv Španaca četvrtfinale. Rusi čim su naleteli na iole ozbiljan tim srušili su se, nemaju šanse protiv Španaca. Ti Španci imaju masu kvaliteta, ali odbrana im opasno šteka na ovom prvenstvu. Ali je zato onaj Isco lud igrač. Tu svašta može biti. Ako budete igrali da im prepustite inicijativu, eto sranja. Ako budete pokazali muda i zube, može se i sa njima. Eto ti moja analiza za buduće dve tekme :D

Što se nas tiče danas protiv Brazila. Brazil je go muški polni organ. Da smo samo u boljoj formi i da se može reći da imamo igru, lagano bi leteli sa prvenstva. Ovako, plašim se da će sutra biti egal utakmica, i da će onda na suvi kvalitet onog Wiliana ili Neymara da nas reše.  Ali kažem, ako slučajno sutra odigramo sa mudima, i čvrsto, i kao tim, oni su jako lako rešivi. Vrlo slična utakmica bi mogla da bude kao večeras Nigerija-Argentina. Njihova sredina - Coutinho, Paulinho, Casemiro. Mislim da im naši mogu igrati pun egal sa trojkom Matić, Sergej, Milivojević. Problem je ovaj Wilian jer se peder vraća nazad, uzima loptu, ulazi u sredinu, pa opet beži desno, pa ide iza napadača, pa traži one otpatke od lopti koje piče po 16 metara. Jednostavno teško ga je čuvati jer nema neku poziciju standarnu, nego leti svuda. Najbitnija stvar da im ne ostavljamo prostora da nam kao Švajcarci sa 10 puta slabijom sredinom onoliko prostora dobijaju.  Lično, ne bi ih napadao sutra. Ranjivi su na kontre jer Marcelo daje tu širinu, ali ponekad ne zatvara dobro, iako je čovek i u odbrani fantastičan kroz karijeru. Onaj Fagner na desnoj strani, dečko ne postoji. Problem je zaustaviti Neymara i Marcela, tu će igrati kljakavi Ivanović koji je promašio formu, voleo bih da me demantuje i da pojedem govno, ali tu vidim najveće sranje. I Wiliana kada krene da se ubacuje u prostor kada ovi naši krenu da udvajaju tu stranu Marcelo-Neymar. I nije problem, sutra opet verovatno neće postojati ta desna strana ofanzivno nama, to je kao jedanput jedan. Ali protiv Brazila tako nešto i mora. Nije moralo u prethodne dve tekme.  Sve u svemu, van forme su Brazilci, prosto vape za nekim timom koji je u iole ok formi da dođe i  da ih ispresavija i pošalje na godišnji odmor, a da li smo to mi, teško , ali ne i nemoguće :D Ključ, Williana zaustaviti, prebiti im sredinu terena. Prebiti bukvalno. Po cenu kartona. Jeste da vuku suspenziju za ove naše koji su već žuteli, ali jbg. Isplatilo bi se :)

To je želja i prošlost gdje su svaki put kad je trebalo i kad se puno očekivalo kiksali, ali realno Danska je ništa posebno i pobjedit će ih.

15 hours ago, ralesm1989 said:

Ma kakva Danska bre. Pipse, nekada me je tvoje rezonovanje oduševljavalo, sada me razočaravaš. :D Posle da, ako se vrati onaj ziheraški mentalitet kao kod Čačića... A opet, sada su ovi igrači stariji dosta, iskusniji, nosioci igre u svojim klubovima ili jako blizu tome, i nije to ona situacija kao ono nesrećno protiv Turaka što se onda desilo za vreme Bilića. Treba napasti. Realno imate sada tim da napadnete svakoga, ili u najmanju ruku da igrate egal bukvalno sa svima. 

I to će biti protiv Španaca četvrtfinale. Rusi čim su naleteli na iole ozbiljan tim srušili su se, nemaju šanse protiv Španaca. Ti Španci imaju masu kvaliteta, ali odbrana im opasno šteka na ovom prvenstvu. Ali je zato onaj Isco lud igrač. Tu svašta može biti. Ako budete igrali da im prepustite inicijativu, eto sranja. Ako budete pokazali muda i zube, može se i sa njima. Eto ti moja analiza za buduće dve tekme :D

Što se nas tiče danas protiv Brazila. Brazil je go muški polni organ. Da smo samo u boljoj formi i da se može reći da imamo igru, lagano bi leteli sa prvenstva. Ovako, plašim se da će sutra biti egal utakmica, i da će onda na suvi kvalitet onog Wiliana ili Neymara da nas reše.  Ali kažem, ako slučajno sutra odigramo sa mudima, i čvrsto, i kao tim, oni su jako lako rešivi. Vrlo slična utakmica bi mogla da bude kao večeras Nigerija-Argentina. Njihova sredina - Coutinho, Paulinho, Casemiro. Mislim da im naši mogu igrati pun egal sa trojkom Matić, Sergej, Milivojević. Problem je ovaj Wilian jer se peder vraća nazad, uzima loptu, ulazi u sredinu, pa opet beži desno, pa ide iza napadača, pa traži one otpatke od lopti koje piče po 16 metara. Jednostavno teško ga je čuvati jer nema neku poziciju standarnu, nego leti svuda. Najbitnija stvar da im ne ostavljamo prostora da nam kao Švajcarci sa 10 puta slabijom sredinom onoliko prostora dobijaju.  Lično, ne bi ih napadao sutra. Ranjivi su na kontre jer Marcelo daje tu širinu, ali ponekad ne zatvara dobro, iako je čovek i u odbrani fantastičan kroz karijeru. Onaj Fagner na desnoj strani, dečko ne postoji. Problem je zaustaviti Neymara i Marcela, tu će igrati kljakavi Ivanović koji je promašio formu, voleo bih da me demantuje i da pojedem govno, ali tu vidim najveće sranje. I Wiliana kada krene da se ubacuje u prostor kada ovi naši krenu da udvajaju tu stranu Marcelo-Neymar. I nije problem, sutra opet verovatno neće postojati ta desna strana ofanzivno nama, to je kao jedanput jedan. Ali protiv Brazila tako nešto i mora. Nije moralo u prethodne dve tekme.  Sve u svemu, van forme su Brazilci, prosto vape za nekim timom koji je u iole ok formi da dođe i  da ih ispresavija i pošalje na godišnji odmor, a da li smo to mi, teško , ali ne i nemoguće :D Ključ, Williana zaustaviti, prebiti im sredinu terena. Prebiti bukvalno. Po cenu kartona. Jeste da vuku suspenziju za ove naše koji su već žuteli, ali jbg. Isplatilo bi se :)

Rale, mislim da si napravio više taktike ovde nego Krstajić!

• Plus 1

Izbacio je Ivanovića iz prve postave, što me raduje, iako nam možda sada baš treba defanzivniji Ivanović, ali mi se nikako ne sviđa što je na drugog štopera stavio Veljkovića. Prevelika utakmica za njega. Ali hajde da vidimo. Takođe me je poslušao i za Ljajića, jer ga je konačno stavio tamo gde ovaj zna da igra. Za Ljajića je žrtvovao Milivojevića.

capturinho.PNG

Nisam gledao utakmicu jer sam nešto radio, a i znao sam šta će biti, i tako je  i bilo.

Jebiga, žao mi je , ali ko što rekoh ne riješit švicarce, nego se vadit protiv brazila..

E, ali bar niste zadnji u grupi - a Njemačka jeste :)

Pa loš si taktičar rale😛

Ovo im je najlošija utakmica na prvenstvu, brazil nije igrao ništa posebno, švajcarci su onomad bolje igrali... Pa smo opet bili egal sa njima. Ovde baš ništa... 

Ne može ovo biti max za ovu ekipu, loša je taktika i stručni štab... Igrači su dobri, čak i odlični, odavno nije bilo da imaš kompletan tim, i odbranu i sredinu i napad, msm da imaš kompetentne igrače na tim pozicijama, samo to treba uklopiti, a ovi ne znaju....  Mada ko zna kako su igrači prihvatili smenu muslina... 

Upravo ovo što je i Sarray napisao. Našu šansu smo ispustili protiv Švice, ne možemo protiv Brazila. Nisu u formi, ali nismo ni mi da bi se protiv njih vadili....

Ok je ekipa, ekipa sigurno kvalitetna za osminu finala. Ali katastrofalan selektor, rekao sam to već ranije. Što sam loš taktičar? Pa šta sam pogrešno rekao? :D

Japan i Engleska su mi najmrtvije ekipe koje sam gledao u ovom poslednjem kolu i nikad nisam voleo te ekipe koje kalkulisu poput smrdljivih Spanaca. Tako da navijam da i jedni i drugi ispadnu sto pre.

Francuska i Belgija su mi top favoriti...

• Plus 1

jbt sad ili nikad.... šta se sve poklopilo....

• Plus 1