Jump to content
Sign in to follow this  
pI0ska

Podešavanja miša, namjenjenog za igranje

Recommended Posts

Posted (edited)

Kupio sam danas ovaj miš.   

Treba mi pomoć oko podešavanja istog. Nikako da ga podesim da radi kako treba. Na njihovom sajtu piše da postoji drajver za njega, a ja kad to skinem dobijem exe datoteku sa kojom dobijem ovako nešto.

NgxuNxH.jpg

KDj2Jc6.jpg

Ovo i kad pokrenem radi bagovito i meni čudno. Moj win ovo vidi kao HD compliant mouse. Ne znam da li je to dovoljno, ali nikako da ga uštimam da  ili kursor leti po monitoru, ili se vuče polako, nikako da dobijem željenu precznost.

Na tu tipki mogu da mjenjam Dpi i to radi, ali ako napravim da radi na vecem dpi, nikako da ustimam preciznost. Da li negdje na netu ima nešto meni lako razumljivo štivo i na šta konkretno da obratim pažnju kad podešavam ovakav miš?

Ovo mi je prvi susret sa ovakvim mišem, mislim da imam pristojnu podlogu, ali ni to ne prolazi kod njega. Probao sam još jednu podlogu, a i bez podloge.

Edited by pI0ska

Dva puta sam se opekao na isti nacin i  uzimam samo A4, sto veci ( fizicki ) i sto jednostavniji ( manje dugmica na njemu ). Uostalom, "nemoze to bez kabla!!" Ako mozes, zameni ga !?! Al' sam ti pomogao ??

• Plus 1

Ma sa kablom je :).

Privuklo me to što je velik i fino lezi u ruci, kao i cjena. U zadnje vrijeme ne mogu ništa pogoditi, iako sam dobio optićki net, granate lete kao lude,  ako i pogodim to su sve nemogući kritikali. Pa ne mogu vjerovati imam sad sve novo igram sve gore i gore.Čitao sam po netu da loš miš može da laguje, pa reko da probam i tu varijantu. Ima on neki šmek u odnosu na prethodni miš ali ne mogu da mu uđem u štos.

Iskreno, dpi je marketinški trik kojim ganjaju neuopućene... Sve više od 1500 je nepotrebno, odnosno neigrivo ako nisi robot. Puno više kontrole imaš na manjim vrijednostima. Pro CS igrači igraju na 800dpi... Postoje podešavanja u softveru miša i windowsa

Moje postavke miša:

vpCqgAY.jpg

Postavke windowsa (meni je na pola i ugašeno "enhanced precision")

hknwcj8.png

• Plus 1

" Iskreno, dpi je marketinški trik kojim ganjaju neuopućene... Sve više od 1500 je nepotrebno, odnosno neigrivo ako nisi robot. Puno više kontrole imaš na manjim vrijednostima. " Bas na ovo sam i mislio. Bravo H4ANI !!

• Plus 1

Posted (edited)

Nisam se ja bas upecao na DPI, krecio sam ovih dana :) i desni klik poceo nesto zezati. Odem do prodavnice i imaju fin izbor, a posto imam slusalice istog proizvodjaca koje su kod mene dugo i skoro neunistive, padne odluka na ovaj mis, da se pocastim necim dok igram,

Uvjek imam izgovor, to je zbog ovog ili nesto slicno, Valjda cu sad biti svjesniji da sam los igrac,

Maloprije sam coveku iz FAme uprpastio partiju, igrao sam arty, covek imao 8 kilova, a posto sam se vise igrao misem kao radi, nisam pratio partiju, cilj mi bio da nesto pogodim i ubijem ga 1 vs 1. Da sam imao predstavu o partiji, pustio bi lika za deset kilova.

Ja mu preko translate napisem da mi je zao, a on nesto odgovori, nemam pojma sta je htio reci, al stvarno mi zao sto sam mu sjebao partiju, nisam gledao jer sam se borio sa misem. Mislio sam da mi u ovoj skracenici napisao da sam idot pa me raspali. Ni sad ne znam sta je htio reci sa ovim. Ne znam ja ove termine.

dlyEQo5.jpg

Ovako se ja provaljujm dok igram, sa engleskim, na kraju sam mu opet napisao da mi zao.

Edited by pI0ska

Posted (edited)

Ma zao mi lika, sam je pobio citav moj tim dok sam ja na glupom Fjordu trazio metu sa arty, cilj mi samo da pogodim nesto, da vidim kako sad nisani, ostane on na nekoh 250 ili 300 i ja krenem na njega pa sta bude. Ostane hummel jos na onom poluostrvu, Naletim ja sa FV 207, na njega on u carny, pogodi on mene, al znam da to govno brzo puni, a ja njega ni naciljati, Tras on i tras ja, na kraju bi oko za oko i moja partija.

Najzalije mi bi, nisam misa ustimao.

Edited by pI0ska

Ovo ti je upravo ironija cele igre, čovek igra lošije, kuka, ne zna šta će, ali zato kliker uvek radi :D:frenchy:

Nikad to nisam igrao, niti imam namjeru.

Rale nije ironija, nanisanio sam ga prije nego sam opucao. Ironija u igri je sve samo ne arty.

Jeste , svi mrze arti a bez nje nema ni odradjenih misija. Arti je deo igre, voleli ili ne.

Ne volim što je arty deo igre, a hvala bogu, nemam odrađenu niti jednu misiju sa artijem :D Nego, šala je bila u pitanju pIoska, da ti ne radim offtopic dalje :)

• Plus 1

17 hours ago, pI0ska said:

Kupio sam danas ovaj miš.  

Ovo mi je prvi susret sa ovakvim mišem, mislim da imam pristojnu podlogu, ali ni to ne prolazi kod njega. Probao sam još jednu podlogu, a i bez podloge.

Neznam kako ovo da ti saopštim a da te ne povredim, nikom pare ne padaju s neba, miš je... bofl roba.

Prodajem canyon opremu ima skoro 6g, broj reklamacija je jednak MS-u, imao sam i taj miš kao tvoj, 20€ i sem gaming izgleda ništa tu nije vredno pomena, pusti ga da radii kako radi.

Meni nije bas prijatno da se rastajem od novca i nemam sta da se ljutim. Placen je 24KM i drzao sam se samo tog jer imam slusalice istog proizvodjaca koje mi ne djeluju lose, mislio sam da ce i mis biti ok,

Ma evo i sam sam se uvjerio, ja ne znam skidaju li se one dole zastitne folije, ali dve su mi se vec sinoc nacele i pocele da odljepljuju, nisam ga posteno dva sata koristio,

dvoumio sam se izmedju njega i ovoga,

http://deltapcshop.com/artikl/acme-aula-killing-the-soul-expert-gaming-mouse

Posted (edited)

Imam i njega, taj je kod mene 24,90KM, mislim da je to sve isto. Sve do 50-60KM a da nije HP, Logitech ili neki poznat brend....

Dok npr stoji mi u izlogu Logitech M90, dizajn 90-ih, 19,90KM niko da ga pogleda a miš kida, precizan bože... u piksel da zabodeš.

Jebeno je odabrati miš da valja, ja naručio sebi ASUS Sica 60€ i skontam da je OK ali je premal za mene i nije baš precizan za sve pare, zajeb jbg ali ima da ga poderem do kraja sad, šta ću.

Edited by _Al_Bundy_

Vratio sam mis nazad u trgovinu i fino se gazda naljuti sto sam vratio, kao sta hocu za 20KM, da radi mis i da radi i softver i da se ne guli zastitna folija na granicnicama tj na donjim klizacima..

Na kraju je ispalo da je moj win 10 los, ni ovaj mis nije nista bolji ali se bolje ponasa i mogu ga kontrolisati, Sve u svemu za ove novce nije los, sad cemo vidjeti samo koliko ce potrajati, Moj stari microsoft, logitech i gigabite su daleko bolji od ovoga ali gdje to opet naci,

Sad da bi probao dobar mis moram dati preko 120KM i pitanje da li cu biti zadovoljan, Tesko da cu ikada probati tako nesto,

Posted (edited)

Kakav debil od prodavca !! Ako nesto novo kupim, hocu da mi to radi, nebitno koliko kosta ili ko je proizvodjac !!  Da nije to mozda prodavnica polovnih stvari !?! Imam misa i tastaturu iz 2002 god. , cista mehanika , moras da stisnes prekidac ko da si Herkul, ali rade ko sat. Mislim da su onda bili zajedno oko 30-35 maraka, ne bih ih bacio nema sanse, al zato ovih "fensi " sam pobacao vec 7-8 kom.

Edited by File

To sto imas stare periferije cuvaj. Ja evo imam neku staru crnu Lenovo tastaturu, jedva je podignem, ne mogu je od prasine vise obrisati, sva siva, promjenila boju, ali radi bez greske.

Nije prodavnica polovne robe, trgovina je ta sto je u linku koji sam okacio. Trenutno je sa najpristupacnijim cjenama kod mene u BL. Vjerovatno imaju problem sa povratom robe, jer on kaze najveci mu je problem sto taj mis radi, ali kako radi to je najmanji problem. Uglavnom ko kod da se zaleti pa krene kupiti nesto slicno, neka to zaobilazi. Mene je mrzilo da probavam mis na drugom kompu, jer bi ga jos vise ostetio i vjerovatno bi taj softver radio na win 7, ali on uopste nije optimizovan za win 10.

Uglavnom kako si rekao, moze samo robot da igra sa njim, a ja cu i ovu Aulu dati klincu jer ju  je osmekao i ne mogu ga se rjesiti, svidja mu se kako svjetli. Igrati se moze nekako sa njim, ali kad kuckam ovde na forumu, pogresim slovo, nema sanse lako pogoditi izmedju slova gdje sam pogresio i ovaj se cuje kako struze po podlozi. Vracam se na svoj stari Gigabyte m3600 , iako mu ne radi kako treba dobro desni klik i cekam priliku da se ponovo dokopam viska para i traziti nesto brendirano.

45 minutes ago, pI0ska said:

To sto imas stare periferije cuvaj. Ja evo imam neku staru crnu Lenovo tastaturu, jedva je podignem, ne mogu je od prasine vise obrisati, sva siva, promjenila boju, ali radi bez greske.

Da nije ova, imam je za rezerve, nema joj smrti bez malja.

Tako nekad kad mi stignu polovni racunari iz EU, odvojim ponekad 1kom zgodne periferije, žao mi dati nekom čobanu koji ne zna ni sta je.

Skoro drugaru  dao legendarni  microsoft miš  ganja ga dugo.

Trenutno sam sebi zavrnuo DELL tastaturu, predobra je, takve stvari nemaju u prodaji.

multimedialna-klawiatura-dell-sk8135-wielkopolskie-gluchowo-sprzedam-391703582.jpg

1_1_1_20_2_1568_1_411.jpg

• Plus 1

Hahahhaaaaaa.... imao sam takav mis.... sjebo ga kumic, igralo dete kanter-a i iznervirao se !! :D

Nzm gde mi je mis ( zena na poslu, zna ona :) ), al' evo je masina za Herkula !!

IMG_20180810_124021.jpg

Al Bundy to je ta, imam jos jednu i cuvam ih samo tako, ona druga je skoro nova, bar tako izgleda, ali necu je koristiti dok god ova radi.

jbt i ja sam imao taku na pentium 4... odnosno još uvijek mi je u sobi, ali ju ne koristim