Jump to content
Sign in to follow this  
pI0ska

Podešavanja miša, namjenjenog za igranje

Recommended Posts

Na starom forumu sam više puta preporučivao miševe marke "steelseries" pa taman bio i najobičniji, mislim da je @ysk tada pazarivao, da ga je kupio po preporuci i bio veoma zadovoljan. Meni on traje već 5-6 godina, nikakvih problema ni sa kablom niti sa microprekidačima (što je boljka svih miševa) a rabimo ga 24h dnevno i ja i moja dva klinca. Znam da ovo sad @ploski mnogo ne pomaže ali da znate za ubuduće ko bude kupovao. Kada kupujete steelseries dobijete i rezervne gumene podloške (mada još nemam potrebu da ih zamenim) a sada vidim da daju i rezervne mikoroprekidače. Takođe bih podvrdio @H4NI-jevo mišljenje u vezi dpi i ostalog.

Ovako izgleda taj moj "starkelja" koji je tada bio neka niža srednja klasa, tj najobičniji bez mnogo kiča.

steelseries-kana-review.jpg

Edited by Paprone
  • Plus 1

Ne znam ako ovo može šta da pomogne.

I6xi8zs.png

Hz bi po nekom pravilu trebalo držati što više ali meni nekako odgovara 500 Hz. Klasično  držim 800 DCPI a kada sam u sniper modu prebacim čak na 400 DCPI, pošto miš ima opciju za dve brzine.

Da se odmah ogradim, ja sam malo matoriji sa refleksima "mrtvog konja" pa je ovo podešavanja za takve poput mene.:Smile_Default:

On 8/8/2018 at 7:55 PM, File said:

Dva puta sam se opekao na isti nacin i  uzimam samo A4, sto veci ( fizicki ) 

Nasao sam ovde u BL igraonicu koja drzi marku sa tim misevima, imao sam priliku da probam vise njih i svi su i vise nego dobri, Imaju u prodaji i koristene modele ali ja nisam htio polovan nego uzmem nov A 90, kojeg nisu imali za stolom da probam, Bilo ih je slicnih i radili su posao, mislim nisam nasao ni jednu manu dok sam probavao, tako da nisam sumnjao ni u ovaj, Ostali su mi bili preskupi, ovaj je imao cjenu koju sam mislio da potrosim i bila su jos tri  jeftinija modela, ali se na ovaj odlucim zbog velicine,

Mis je dobar i ja sam zadovaljan radi on posao, Posle primjetim da mi kursor seta po desktopu, tako i u igri, odjednom nije mi nisan tu gdje sam bio, 

Kabl je toliko krut, iako je pleten, da pomjera mis po podlozi, ne mozes ga nastimati nikako, desava se da ako malo popustis mis u ruci raspuca nisan, ako malo popustis saku i ako je kabl negdje odlutao u toku borbe, Uvjek moram da pazim gdje se nalazi i da nije negdje zakocio. Nemam ideju kuda da ga pruzim i da postavim, jedino novi sto zbog misa da nabavljam, Mozda se vremenom olabavi.

Ja imam vec drugi A4 tech,na prvom se scroll zaprljao pa nije bas listao lepo stranice,inace je radio 5 god sigurno.Onu dzombu sam uzeo opet jer imam velike sake pa oni malecki mi nikako ne pasu.Oko 20 eur je bio i onda i sada.Da kabel je bas krut ,malo te krivine blize misu ugrej pa formiraj kako ti odgovara.

Edited by nslemi

Ovi su dosta ljubazniji od prethodnih trgovaca, nazvao sam ih i objasnio problem. Zamjenio sam mis za X-748K.  Nemam ni jednu zamjerku na rad, ovaj mi se cini jos bolji i masivniji(bolje lezi u mojoj ruci) od ovog prethodnog i ima daleko meksi kabl. Mezda sam ja zahtjevan i picajzla oko nekih stvari, ali me to pomjeranje misa, dovodilo do tog da me grc uhvati jer nisam htio da mi krene naopako.

Uglavnom sve pohvale za ovu igraonu i koja je stvarno ulozila da ugodi svojim igracima, nisu zalili ni na slusalicama, ni na monitorima, tako da imaju maximalan uzitak dok igraju.